Bebek Sünger Yatağı

Bebek sünger yatak modellerine gelmeden önce kısa bir bilgilendirme yapalım: Bebekler için piyasada birçok beşik sünger yatak modelleri bulunuyor. Bunların her biri kullanılan malzeme, sünger ve kumaşa göre farklı kalite ve fiyatlara sahip. Tabi bu noktada en önemli konu, sizin hangi yatağı arıyor olmanız. Eğer en ucuz yatağı arıyorsanız, malzeme ve işçilik bakımından üretilmiş en uygun yatağı internet ortamından rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat siz en sağlıklı yatak noktasında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızda sizin için önemli bilgiler paylaşıyoruz. Yazımıza başlamadan önce “bebek yatağı nasıl olmalı?” konusunda belirtmek isteriz ki, bebekleriniz için asla ucuz yatak aramayın. Bebeğinizin sağlığı için kaliteli ve pamuklu kumaşlardan yapılmış yatakları tercih edin. İçerisinde metal ve yay olan yaylı yatakları beşik içinde kullanmayın. Bebek beşiği yatağı konusunda bilgi almak için bu yazıyı okumanız yeterlidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi kullanılan kumaş pamuklu olmalıdır. Yıkanabilir ve fermuarlı bir kılıf olmalıdır. Bebek için sünger yatak malzemesi olarak çok yoğun ve aşırı kalın beşik süngerine ihtiyaç yoktur.

 

Solda müşterimizden gelen, beşik ve karyola içinden çıkan yatak örneği sağda firmamız tarafından imalatı yapılan sünger bebek yatağı resmi bulunuyor. Bu iki yatak arasındaki bir kaç farkı şöyle sıralayabiliriz:
1. Soldaki yatak polyester ve oldukça ucuz astardan yapılmış. Firmamızın ürettiği özel ölçü bebek yatağı ise %100 pamuklu ham kumaştan yapılmaktadır.
2. Soldaki yatakta kullanılan sünger en ucuz ve kalitesiz olan, omuz vatkasında kullanılan bulaşık süngerinden daha kalitesiz süngerdir. Firmamız gri süngerin en kalitelisi olan 32 DSN süngeri kullanmaktadır.
3. Müşteriden gelen yatakta elyaf kullanılmamış, firmamızın ürettiği yataklarda sünger çevresi elyaf ile sarılmaktadır.
4. Yatak kılıfı fermuarsızdır. Firmamızın yatağı fermuarlıdır, yıkanabilir özelliğe sahiptir.
5. Soldaki yatakta işçilik oldukça kalitesizdir, Firmamızın yatağında oldukça dikkatli bir emek sarf edilmiştir.

 

En sağlıklı bebek yatağı

 

Bebek Beşiği İçin Sünger Yatağı Nasıl Olmalı?

Bebek beşiği alırken ahşap kısmı en gösterişli, en pahalı ve en lüks malzemeyi seçiyoruz. Ama mobilyanın ne kalitesi, ne gösterişi, ne tasarımı çocuğunuzu ilgilendirmiyor. Çocuk için önemli olan yatak olan kısım. Mobilyaya binlerce lira para verirken sıra yatağa gelince, en ucuz ve adi malzemeden yapılmış bulaşık süngeri ile imal edilmiş yatakları mı tercih ediyorsunuz? Arama motorlarına “Bebek beşiği için yatak” yazıp, en ucuz olan yatağı seçeyim.. Oh mis, adrese de geliyor” mu diyorsunuz? Size bir tavsiye de bulunalım. Gerekirse mobilyayı en ucuz ve hatta 2. el alın. Ama beşik yatağını kalitesiz almayın. Çünkü bebeklerin gelişme gösterdiği en önemli evrelerde kaburga yapısına zarar verecek çöp değerinde en ucuz malzemelerden üretilmiş yataklara çocuklarını yatırmayın. Düşünsenize yaratıcı, aklın çok ötesinde bir korumayla bebeği anne karnında öyle bir muhafaza ediyor ki, buna mucize deniyor. Sonra siz yeni doğan bebeği en kalitesiz bir yatağa koyuyorsunuz.

🎯 Sünger Kaç Dansite Olmalı? (Detaylar İçin Tıklayın)

 

SÜNGER YATAK FİYATLARI için mağaza kısmında sipariş verirken karşınıza çıkacak tabloyu kullanarak fiyat alabilir, havale yada kredi kartı seçenekleri ile ödeme yapabilir ve sipariş verebilirsiniz. Özel Ölçü Sünger bebek yatakları 6 iş günü içinde istediğiniz ölçüde hazırlanır ve MNG kargoya teslim edilir.

 

 

En İyi Bebek Yatağı Hangisi?

Öncelikle kafanızdan alışveriş sitelerinde satılan, seri üretimle üretilmiş, piyasanın en ucuz yataklarını çıkarın. Kalitesizlik noktasında adeta yarış halinde bulunan bu firmalar, “nasıl daha ucuz ürün çıkarılabilir” hesabını yapmaktalar. Bunun için daha ucuz sünger, daha ucuz kumaş tercihi yapılır. Pekiyi bizim firmamız ucuz yatak satıyor mu? Evet. Boyasız ham kumaştan üretilmiş, gri sert sünger ve etrafı elyafla çevrilmiş fermuarlı, yıkanabilir kılıflı birinci kalite ile kıyaslarsanız en uygun fiyatta bebek yatağı sattığımızı göreceksiniz. Fakat piyasada 30-40 liraya satılan yataklarla kıyaslarsanız, evet bizde ucuz yatak yok 🙂

 

 

İyi bebek yatağının nasıl anlaşılacağı konusuna gelirsek. Elbette iyi yatak yün yataktır. Fakat piyasada artık pek bulunmuyor. Alternatif ise doğal, tamamen pamuktan üretilmiş ve boyasız kumaştan yapılmış kılıfa sahip olan sert gri sünger yatakları tercih edebilirsiniz. Süngerin üzerinde elyaf kaplanması, ince bir yumuşaklık verir. Bu detaylara göre en uygun yatağı alabilirsiniz.

Bazı müşterilerimiz bize 35-45 DNS arasında sünger soruyor. 32-36 numara sünger bebek yatağı var mı diye soranlar oluyor. Beşikte kullanmak istediklerini belirtiyorlar. Full ortopedik yada yarı ortapedik bebek yatağı hakkında bilgi almak istiyorlar. Önce şunu belirtelim: Süngerlerde numara değil DNS dediğimiz kalite yoğunluğu var. 35 ve üzeri yoğunlukta sünger sadece para israfıdır. Çünkü 28 DNS süngeri daha yoğun süngerlerden ayırt etme ihtimaliniz yoktur. Beşik için alacağınız sünger yatak (kalınlık 10 cm olması şartı ile) 28 DNS olması dahi yeterlidir. En fazla 32 DNS olabilir. Çünkü bebeklerin fazla bir ağırlığı yoktur. Tabii siz yine 10 cm üzerinde de sipariş verebilirsiniz. Üstelik bu yataklarda yay da olmadığı için, hem yoğun ve hem de daha güçlü bir yapıya sahiptir. Piyasada bulunan full ortopedik adıyla satılan bebek yataklarında metal yay olduğunu unutmayın. Yarı ortopedik bebek yatakları için de aynı şey geçerli.

 

Günümüz koşullarında bebekler için üretilen, içinde demir parçalarından oluşan yaylı yataklar yerine sadece süngerden yapılmış sert yatakların daha sağlıklı ve kullanışlı olduğu herkes tarafından biliniyor. Esasında bu sıraladığımız konular sadece bebek ve çocuklar için değil yetişkin yatakları için de geçerlidir.

Bebek Yatağını Nasıl Yapıyoruz? Beşik Süngeri Sert mi Yumuşak mı?

Sünger bebek yatağı tabii ki sert olması gerekiyor. Çeşitli e-ticaret sitelerinde çok ucuz fiyatlara verilen sünger yataklarda kullanılan süngerin en kalitesiz beyaz yada grinin en ucuzu olan 15 yada 17 DNS’den yapılmış yataklar olduğunu unutmayın. Sadece süngerle bitmiyor. Dış kısımda kullanılan kumaş da oldukça önemlidir.

Firmamızın yapmış olduğu yataklar, yukarıda da belirttiğimiz gibi yaysız ve yıkanabilir kumaştandır. Süngerin etrafı elyafla sarılmıştır. Yatağın yüzeyinde hafif bir yumuşak doku bulunuyor. Sünger yatağı kılıfında %100 pamuklu ham kumaş kullanmaktayız. Bu kumaş fermuarlı olup, yıkanabilir özelliktedir. 30 derecenin altında yıkayabilirsiniz. Mümkünse elde yıkamanızı tavsiye ederiz. Ürün tamamen pamuklu olduğu için çekme ihtimalini göz önünde bulundurun.

İstanbul dışında bulunan müşterilerimiz de gönül rahatlığı ile sipariş verebilir. Kargo ile kapılarına kadar paketlenmiş olarak tertemiz ulaşır.

Yeni doğan bebek yatakları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

🎯 Yeni Doğan Bebek Yatağı Nasıl Olmalı❓ (Detay İçin Tıklayın)

Son olarak beşik yatağı fiyatları hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimiz mağaza sekmesinden bebek yataklarını tıklayarak fiyat bilgisi alabilir. Aşağıdaki yorum kısmını kullanarak merak ettiğiniz konularda bilgi alabilirsiniz. Sünger reflü yatağı olarak bilinen eğimli kesim özel bebek yatak fiyatları için telefon yada mail ile de bilgi alabilirsiniz. Standart ölçüler için telefonda fiyat verilmemektedir. Sadece mağaza kısmındaki tabloyu kullanmanızı rica ederiz.

Bebek Reflü Yatağı

Eğimli bebek yatağı bir diğer adı ile reflü yatağı bir tarafı diğer tarafa göre daha yüksek olan bir yatak çeşididir. Resimde de göreceğiniz gibi bir tarafı 14 cm yükseliğe sahipken, diğer taraf 5 cm’dir. Birçok bebek ve hatta yetişkinlerde reflü rahatsızlığından dolayı uzmanlar eğimli yatak tavsiyesinde bulunmaktadır. Eğimli reflü bebek yatağı sipariş vermek için TIKLAYIN

Özel Ölçü Kılıflı Bebek Yatağı Fiyatı Hesaplama

🎯 Sünger Kaç Dansite Olmalı❓ (Detaylar İçin Tıklayın) 

Bebekler için en ideal yaysız sert sünger bebek yataklarıdır. Hem yıkanabilir kılıfları ve hem de sağlıklı olmaları sebebi ile yaylı yataklardan daha avantajlıdır. Sünger bebek yatağı ile ilgili merak ettiğiniz yada farklı konuda bilgi almak istediğiniz soruları alt panelden bize yazabilirsiniz. Sorularınız ziyaretçi yoğunluğuna göre sırayla yanıtlanmaktadır.

ÖNEMLİ: Oval yatak fiyatları tablo dışında hesaplanmaktadır. Ölçüleri alıp bize ulaştırırsanız size fiyat verebiliriz. Oval yatak ölçüsü nasıl alınır?Detaylar İçin Tıklayın

Çocuk Park yatak minderi

SİPARİŞ VERMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ

  • Lütfen sipariş detaylarını dikkatli şekilde doldurunuz. Özel bir detay varsa açıklama kısmına yazabilirsiniz.
  • Bilgi almanız için web sayfamızda yeterli detaylar mevcuttur. Lütfen sünger, yatak yada minder hakkında bilgi almak için telefon açmadan önce yayınladığımız bilgileri ve alt panelde sorulan sorulara verdiğimiz yanıtları okuyunuz. Yeterli bilgiye ulaşamadığınız taktirde telefon, whatsapp yada mail ile iletişim kurabilirsiniz.
  • Özel ölçü siparişler iade alınmamaktadır. Lütfen ölçüleri dikkatli giriniz.
  • Kargoda meydana gelebilecek hasarlardan firmamız sorumlu değildir. Gerekirse mağazamızdan teslim alabilirsiniz. Siparişinizi teslim almadan önce mutlaka gerekli kontrolü sağlayınız ve gerekirse kargo için tutanak tutturunuz.
  • 150 TL ve üzeri siparişleri için kargo ücreti firmamıza aittir. Siparişleriniz MNG kargo ile gönderilir.
  • Kargo firmasının alıcıya ulaşamadığı durumda, iade olan (geri gelen) kargonun ücreti alıcıya aittir.
  •  Ürünü firmadan teslim alacak müşterilerimiz adres yerine “Firmadan Alınacak” notu düşmesi yeterlidir.

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Park Yatak Süngeri Bebek Yatak Ölçüleri

Beşik yatağı ölçüleri konusunda tabii ki bir ölçü yazmak yanlış olur. Çünkü her beşiğin ölçüsü farklıdır. Fakat bize bebek yatak ölçülerini belirtirseniz, beşiğinize göre sünger yatak yapabiliriz. Piyasada standart olarak en fazla iki ölçü bulunuyor.

60 cm Eninde Full Ortopedik Sünger Yatak Ölçüleri

60×90 cm

60×100 cm

60×110 cm

60×120 cm

En sağlıklı bebek yatağı

70 cm Eninde Sünger Yarı Ortopedik Bebek Yatağı Ölçüleri

70×130 cm

70×100 cm

70×110 cm

70×120 cm

70×140 cm

80 cm Eninde Sünger Bebek Yatağı Ölçüleri

80×130 cm

80x 140 cm

80×180 cm

Park yatak süngeri ve sepet beşik süngeri ölçüye göre değişiyor. Sert bebek sünger yatağı yaylı yataklara göre daha sağlıklı ve kullanışlıdır. Firmamızın ürettiği beşikler için sünger yataklar kılıflı olup, yıkanabilir özelliğe sahiptir. Ölçü vererek bebek beşiği için full ortopetik yatak sipariş verebilirsiniz.

 

Bebek yatak süngeri yani kılıfsız olarak sadece sünger siparişi de verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem çok basit. Mağaza kısmından sünger sekmesini tıklayarak özel ölçü beşik süngeri siparişi verebilirsiniz.

 

Marmara Koltuk bir imalatçı firmadır. Satışlarımızın %90’ı özel ölçü olması sebebi ile stok üzerinden satışımız mevcut değildir. Vermiş olduğunuz siparişler ortalama olarak 6 iş gününde kargoya verileceğini unutmayın. 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.