Döşemelik Gri Sünger Çeşitleri

Döşemelik koltuk süngeri yada yatak süngeri ile ilgili araştırma yapıyorsanız sizin için hazırladığımız bu yazı sizi yeterince bilgi sahibi yapacaktır. Öncelikle süngerle ilgili en önemli konu olan “Dansite” hakkında bilgi verelim.

Döşemelik sünger nereden alınır?

Sünger Dansite Nedir?

Dansite bir yoğunluk birimidir. Tıp ve kimya gibi birçok alanda kullanılan bir tabirdir. Sünger yoğunluğunda da dansite terimi kullanılmaktadır. DNS olarak da kısaca tabir edilmektedir. Dansite hesaplaması daha çok bir metreküp süngerin kaç kilo geldiğine işaret eder. Sertlik birimi değildir. Birçok kullanıcı dansiteyi sertlik birimi olarak bilmektedir. Dansite sadece süngerin kalitesini gösterir. Piyasada kaliteli ve mukavemetli olarak en çok tercih edilen süngerler gri 32 ve 28 dansite süngerlerdir. 35 dansite ve HR gibi daha lüks süngerler de mevcuttur. Fakat sağlam ve kullanışlı bir ürün için 32 dansite yeterli kaliteye sahiptir.

Sünger fiyatları

Koltuk Süngeri Kaç Dansite Olmalı?

Kullanıcılar genelde yumuşak süngerlerin kalitesiz, sert süngerlerin ise daha kaliteli olduğunu düşünür. Bu bilgi yanlış. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, sünger kalitesi dansite ile ölçülüyor. Sert yada yumuşak olmasından değil. Yani aynı kalitede sert ve yumuşak sünger olabiliyor. Fakat bizim (özellikle yataklarda) tavsiye ettiğimiz sert süngerdir.. Bu sebeple yatak için sert 32 dansite kullanabilirsiniz. Koltuk için ise sert yada orta yumuşak tercihi yapabilirsiniz.

Yatak Süngeri Kaç Dansite Olmalı?

Eğer yaylı yatak değilde, sadece süngerden yatak alacaksanız (ki en kaliteli ve sağlıklı yatak budur) 32 dansite sizin için ideal olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hem yetişkinler için ve hem de bebekler için süngerin sert olması daha sağlıklıdır. Genel olarak bel rahatsızlığı yaşayan hastaların sert koltuk ve yatakları kullandıklarını unutmayın.

sünger fiyatları

KUMAŞ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dansite Kalitesine Göre Sünger Çeşitleri

32 Dansite Sünger

Gri süngerlerin en yoğunudur. 32 dansite sünger kalitesinde sert ve yumuşak olarak iki çeşit bulunuyor. Yatak, koltuk ve minder için firmamızın tavsiye ettiği sünger grubudur.

28 Dansite Sünger

Gri süngerlerin iyi kalite olarak ikinci bir alternatifidir. Biraz daha ekonomiktir. 28 dansite sünger, sert ve yumuşak olarak iki kısımdır. Koltuk, minder ve sandalye süngerlerinde, 28 dansite sünger kalitesinin altına düşülmesini tavsiye etmeyiz.

24 Dansite Kuş Tüyü Sünger

Kuştüyü sünger 24 dansite yumuşak pembe süngerdir. Çok yumuşak sünger isteyenler için idealdir. Fakat kalite olarak 28-32 DNS kadar mukavemeti yoktur. Sırt minderinde ve yastıklarda kullanıma daha uygundur.

22 Dansite Sünger

Ekonomik orta kalite bir süngerdir. Yaysız sünger bebek yatağı için kullanılabilir. Bebek yataklarında  22 dansite sünger kalitesinin altını tavsiye etmiyoruz.

17 Dansite Sünger

Döşemelik sünger olarak kullanılmaz. Daha çok koltuk dış yüzeyinde kaplama, çanta ve bazı kılıflarda kullanıma uygundur. Gri süngerin en ucuz ve en az yoğunluğa sahip süngeridir. Buna rağmen bazı firmalar ucuz maliyetli olması sebebi 17 dansite süngerden minder üretip satmaktadır. Alacağınız yatak, minder, yastık gibi ürünlerde 17 DNS süngerli bir ürünse kesinlikle almanızı tavsiye etmeyiz.

15 Dansite Sünger

Yoğunluğu en az olan, oldukça hassas bir süngerdir. Genelde tekstil ürünlerinde tercih edilir. Kapitone ve vatka, çanta gibi ürünlerde kullanılır. Koltuk minder ve sırt yastıklarında kullanıma uygun değildir.

SÜNGER FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

ŞARK KÖŞESİ & MİNDER İÇİN TIKLAYIN

KILIFLI SÜNGER İÇİN TIKLAYIN..

koltuk süngeri

Döşemelik sünger alanında üretim aşamasında olan firmalar yada tamirciler için döşemelik malzeme tedariği anlamında destek vermeye devam ediyoruz. Üretmek istediğiniz koltuk, minder yada çekyatlar için farklı kalite ve ölçülerde sünger siparişi verebilirsiniz. Bu konuda firmalara gerek sünger fiyatları gerekse renk bakımından gri sünger gibi konularda yardımcı olmaya devam ediyoruz.

gri sünger

Yatak üreticileri tarafından sıkça kullanılan bir diğer yapı ürünü ise yatak süngeridir. Rahat bir uyku ve güne daha zinde olarak uyanmak, gündelik işlerimizi sırtımızda ağrı olmadan tamamlamak için kaliteden ödün vermeden üretilmesi ve yatak ile tam uyum içerisinde olması önemlidir. Gün içeresindeki yorgunluğu dinlenerek üzerinizden atmak için evinizde olmazsa olmazlar arasında yer alan bu ürün için firmamızda stok olarak belirteceğiniz rakamları karşılayacak şekilde destek verebileceğimizi özellikle vurgulamak istiyoruz. Seri olarak üretimde bulunan atölyelerde ustaların dikkatlice yatağa monte etmesi gereken ve satın alan müşteriyi kesinlikle rahatsız etmemesi gibi detaylara önem vermesi, işçilik anlamında dikkate değer bir kriterdir. Tüm marka ve üreticiler için atölyelerinizde kullanmanız gereken tüm malzemeler konusunda geniş bir arşive sahip olduğumuzu, stoklarımızdaki son durumlara göre üretmek istediğiniz ürünler için gerekli olan tüm isteklerinizi yerine getirmeye özen gösterdiğimizi belirmek isteriz.

Sünger fiyatları

Marmara Koltuk firmamızdan her türlü döşemelik sünger toptan ve perakende satış ve alış işlemleri yapabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye’nin bir çok iline özel kesim ve her kalitede sünger tedariği yapmaktayız.

,