Döşemelik sünger kaç dansite olmalı?

Anasayfa : Döşemelik sünger kaç dansite olmalı?

Döşemelik sünger Hakkında

Marmara Koltuk firmamızdan her türlü döşemelik sünger toptan ve perakende satış ve alış işlemleri yapabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye’nin bir çok iline özel kesim ve her kalitede sünger tedariği yapmaktayız.

Döşemelik sünger nereden alınır?

Sünger Dansite Nedir?

Dansite bir yoğunluk birimidir. Tıp ve kimya gibi birçok alanda kullanılan bir tabirdir. Sünger yoğunluğunda da dansite terimi kullanılmaktadır. DNS olarak da kısaca tabir edilmektedir. Dansite hesaplama daha çok bir metreküp süngerin kaç kilo geldiğine işaret eder. Sertlik birimi değildir. Birçok kullanıcı dansiteyi sertlik birimi olarak bilmektedir. Dansite sadece süngerin kalitesini gösterir. Piyasada kaliteli ve mukavemetli olarak en çok tercih edilen süngerler gri 32 ve 28 dansite süngerlerdi. 35 dansite ve HR gibi daha lüks süngerler de bulanacağı gibi firmamız kaliteli bir markanın 32 dansite süngerin ideal kullanım oranında olduğunu açıklamıştır.

Sünger fiyatları

Koltuk Süngeri Kaç Dansite Olmalı?

Kullanıcılar genelde yumuşak süngerlerin kalitesiz, sert süngerlerin ise daha kaliteli olduğunu zanneder. Bu bilgi yanlış. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, sünger kalitesi dansite ile ölçülüyor. Sert yada yumuşak olmasından değil. Yani aynı kalitede sert ve yumuşak sünger olabiliyor. Fakat bizim tavsiye ettiğimiz sert süngerdir. Çünkü sağlıklı olan sert minderdir. Bu sebeple koltuk için sert 32 dansite kullanabilirsiniz.

Yatak Süngeri Kaç Dansite Olmalı?

Eğer yaylı yatak değilde, sadece süngerden yatak alacaksanız (ki en kaliteli ve sağlıklı yatak budur) 32 dansite sizin için ideal olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi süngerin sert olması yatak içinde de daha sağlıklı bir konudur. Genel olarak bel rahatsızlığı yaşayan hastaların yumuşak koltuk ve yatakları kullandıklarını unutmayın.

KUMAŞ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dansite Kalitesine Göre Sünger Çeşitleri

32 DNS: Gri süngerlerin en yoğunudur. Aynı kalitede sert ve yumuşak olarak satışa sunuluyor. Yatak, koltuk ve minder için firmamızın tavsiye ettiği sünger gurubudur.

28 DNS: Gri süngerlerin iyi kalite olarak ikinci bir alternatifidir. Biraz daha ekonomiktir. Koltuk, minder ve sandalye süngerlerinde, bu yoğunluğun altına düşülmesini tavsiye etmeyiz. Sert ve yumuşak olarak iki kısımdır.

24 DNS: Yumuşak pembe süngerdir. Çok yumuşak sünger isteyenler için idealdir. Fakat kalite olarak 28-32 DNS kadar mukavemeti yoktur. Sırt kısımlarda kullanıma daha uygundur.

22 DNS: Ekonomik orta kalite bir süngerdir. Yaysız sünger bebek yatağı için idealdir. Bunun altında sünger kullanımı tavsiye etmiyoruz.

17 DNS: Döşemelik sünger olarak kullanılmaz. Daha çok koltuk dış yüzeyinde kaplama, çanta ve bazı kılıflarda kullanıma uygundur. Gri süngerin en ucuz ve en az yoğunluğa sahip süngeridir. Bu sebeple alacağınız yatak, minder, yastık gibi ürünlerde 17 DNS süngerli bir ürünse kesinlikle almanızı tavsiye etmeyiz.

15 DNS: Yoğunluğu en az olan, oldukça hassas bir süngerdir. Genelde tekstil ürünlerinde tercih edilir. Kapitone ve vatka, çanta gibi konularda kullanılır.

SÜNGER FİYATI İÇİN TIKLAYIN

ŞARK KÖŞESİ & MİNDER İÇİN TIKLAYIN

KILIFLI SÜNGER İÇİN TIKLAYIN..

koltuk süngeri

Döşemelik sünger alanında üretim aşamasında olan firmalar için malzeme tedarik anlamında destek vermeye devam ediyoruz. Üretmek istediğiniz koltuk, mobilya, çekyat olabilir ve rahat bir şekilde uzun ömürlü olmasının arkadaşındaki sır perdesi iç yapısı ile uyumlu ve kolay bir şekilde eskimeyecek koltuk süngeri olabilir. İlk başta sert ürünü denemek isteyen kişiler sert olmasına genelde dikkat etmesi gerekir. Ne kadar yumuşak ise iç kısmındaki tahta ve metallere o kadar temas etme olasılığı vardır. Bu konuda firmalara gerek sünger fiyatları gerekse renk bakımından gri sünger gibi konularda yardımcı olmaya devam ediyoruz. Üretim yapmadan önce kaliteli malzeme kullanarak, birinci sınıf işçilik ve el emeği ile satılabilecek ürünler oluşturabilirsiniz. Bu alanda tecrübe sahibi olan firmamız ile gereksinim duyduğunuz tüm ürünlerde yanınızda olduğunuzu belirterek, bizlere ulaşabileceğinizi yazmak istiyoruz.

gri sünger

Yatak üreticileri tarafından sıkça kullanılan bir diğer yapı ürünü ise Sünger yataktır. Rahat bir uyku ve güne daha zinde olarak uyanmak, gündelik işlerimizi sırtımızda ağrı olmadan tamamlamak için kaliteden ödün vermeden üretilmesi ve yatak ile tam uyum içerisinde olması önemlidir. Gün içeresindeki yorgunluğu dinlenerek üzerinizden atmak için evinizde olmazsa olmazlar arasında yer alan bu ürün için firmamızda stok olarak belirteceğiniz rakamları karşılayacak şekilde destek verebileceğimizi özellikle vurgulamak istiyoruz. Seri olarak üretimde bulunan atölyelerde ustaların dikkatlice yatağa monte etmesi gereken ve satın alan müşteriyi kesinlikle rahatsız etmemesi gibi detaylara önem vermesi, işçilik anlamında dikkate değer bir kriterdir. Tüm marka ve üreticiler için atölyelerinizde kullanmanız gereken tüm malzemeler konusunda geniş bir arşive sahip olduğumuzu, stoklarımızdaki son durumlara göre üretmek istediğiniz ürünler için gerekli olan tüm isteklerinizi yerine getirmeye özen gösterdiğimizi belirterek sizleri firmamız ile iletişime geçmeye davet ediyoruz. İyi günler dileriz.

sünger minder ve yatak modelleri

sünger fiyatları

döşemelik sünger

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.