Bel fıtığı i̇çin yatak nasıl olmalı (tavsiye ve öneriler)

Bel fıtığı hastaları için sünger yatak konulu yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımız sadece bir tavsiye içerikli bir yazı olacaktır.

Bel fıtığı hastalarının aramış olduğu yatak çeşidi sert ve yaysız yataklardır. Fakat piyasada genellikle yaylı yataklar bulunuyor. Çünkü yaylı yatak yapmak maliyet açısından daha uygundur. Yaysız sünger yatağın maliyeti daha yüksek olduğu için firmalar yaylı yatak yapmayı tercih etmektedir.

Toplum olarak rahat ve yumuşak yatakları tercih etmekteyiz. Halbuki en sağlıklı yataklar sert ve yaysız yataklardır.

Bel fıtığı için Full ortapedik yatak nedir?

Önce bunun tanımını yapmamız gerekiyor. Full Ortapedik yataklar genellikle rahat ve yumuşak olduğunu düşünülen yataklardır. Halbuki durum bu şekilde değildir. Sanıldığının aksine ortapedik yakaklar sert yataklardır. Yatak firmaların yaylı yatak yaparken, yayların arasına sünger takosları koyarlar. Bu takos sayıları azaldıkça yatak kalitesi düşer, takos sayıları arttıkça yatak kalitesi artar. Fakat, kullanılan sünger takosların kalitesi de önemlidir. Yatak piyasasında genellikle ekonomik sünger kullanıldığı unutulmamalıdır. Full ortapedik yataklarda bu bahsettiğimiz takos süngerler daha fazla bulunduğu için full ortapedik şeklinde isimlendirilmektedir.

Bel fıtığı yatak tavsiyesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu yazı tamamen bir tavsiye üzerine hazırlanmıştır. Bel rahatsızlığı olan hastalar için doktorların full ortapedik yatak tavsiye ettiğini hepimiz bilmekteyiz. Bizler yatak firmaları gibi yaylı yatak yapmıyoruz. Yapmış olduğumuz yataklar yaysız ve full süngerden oluşmaktadır. O sebeple bel fıtığı olanlar için de bu yönde bir tavsiyemiz olacaktır. Yatak dışında bel rahatsızlığı olan ziyaretçilerimize konu dışında bir kaç tavsiye daha ekleyelim:

 • Kilonuz standartların üzerinde ise, ilk işiniz kilo vermek ve sağlıklı seviyelere ulaşmak olmalı.
 • Bel kaslarını kuvvetlendirmek için kesinlikle spor yapmalısınız. Fakat bu spor bilinçsizce ve ısınmadan yapılan zararlı spor değil, bir uzman eşliğinde olmalı.
 • Fizik tedavi ve profesyonel masaj desteği alın.
 • Masa tenisi ve yüzme gibi sporlardan faydalanın.
 • Günün belirli aralıklarında bir kaç ısınma hareketinden sonra barfiks yapın ve yüksek bir yerden tutunarak vücudu sallayın. Bunun için evinizde kapıya takılan aparatlardan alabilirsiniz.
 • Kalitesiz ve yumuşak yataklarda yatmayın, koltuk ve minderlerde oturmayın. Çünkü bel ağrılarının temel nedenlerden birisi bu maddedir.
 • Uzun süre sandalye ve bilgisayar koltuğunda oturmayın.
 • Belinize sülük ve hacamat tarzı doğal tedaviler uygulatın.
 • Sert zeminlerde oturun ve yatın. (Bazı hastalara göre durum değişiklik arz edebilir. Doktorunuza danışmayı unutmayın)

Burada yayınlamış olduğumuz önerileri uyguladığınızda kısa sürede belinizde rahatlama olduğunu göreceksiniz. Fakat unutmayın ki, bu tavsiyelerin tamamı sürekli yapıldığında fayda sağlayacaktır. Bıraktığınızda bel rahatsızlığı, boyun ağrısı yada tutulması gibi sorunlar tekrar nüksedecektir.

Bel fıtığı yatak seçimi nasıl yapılmalı?

Bu konuda en doğru tercih doktorun size tavsiye ettiği yatak şeklidir. Eğer doktorunuz size yumuşak yatak derse, size yumuşak süngerden yatak yapabiliriz. Eğer doktorunuz visko sünger önerirse, visko süngerden yatak da yapabiliriz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi, bel fıtığı hastalarının kullanması gereken yatak sert süngerden yapılmış yataklardır.

Firmamız nasıl yatak yapıyor?

Bu sorunun cevabı çok basit. Çünkü bizim yapmış olduğumuz yatakların 4 hammaddesi bulunuyor. Sünger, kumaş, elyaf ve fermuar. Kumaşlar genellikle dokuma, pamuklu ve yıkanabilir özelliğe sahiptir. Yatak minderi fermuarlı olduğu için kirlendiği zaman yıkanabilir özelliği bulunuyor. Sünger kalitesi ise isteğe bağlı olarak 28-32 DNS aralığındadır. Sünger kalitesi de tamamen kullanıcıya göre değişir. Fakat bizim tavsiyemiz an az 10 cm kalınlığında olmalıdır.

Ortopedik yatak nasıl alınır ve seçilir?

Yataklar oldukça uzun zaman geçirdiğimiz yerlerden biridir. Bu yüzden eskimiş yataklarınızı değiştirmek  uyku düzeni ve sağlık için önemlidir.. Bunun için yayları bozuk olan ve çukurlaşan yataklar size zarar verecektir. Sabahlar ağrılı bir biçimde uyanmak istemeyenler için  ortopedik yatak önemlidir. Bir zaman sonra sağlık sorunlarınız ciddi bir hal alacaktır.

Ortopedik yatak alırken sertliği ve rahatlığı yanı sıra üzerine oturarak almayı unutmayın. Sizin için en iyisi  hangisi ise o yataklardan almak doğrusu olacaktır. Diğer yandan yatağın özelliklerini satıcıya sormalısınız. Yay sistemleri yanı sıra hijyenik olan kumaşlı ortopedik yataklar hakkında bilgi isteyiniz firmamızı arayabilirsiniz.

Üretmiş olduğumuz sünger yatağın özellikleri:

 1. Sağlıklıdır
 2. %100 pamuklu kumaştan kılıf dikilmiştir.
 3. Fermuarlıdır
 4. Yıkanabilir (düşük derecede sadece pamuklu ve narin yıkama)
 5. Sert ve dayanıklı süngerden üretilmektedir
 6. İçinde yay yada farklı bir metal yoktur.
 7. Sünger elyaf ile sarılıdır.
 8. Üst kalite ve gerçek ortapediktir.

Aşağıdaki tabloyu kullanarak ölçünüze göre yatak fiyatı alabilirsiniz. (Kısa bir süreliğine %20 indirim kampanyamız başlamıştır.)

FİYAT VE SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.