Kanepe Süngeri Değiştirme

Evde kullanılan koltuklar zaman içerisinde kullanımına ve kalitesine bağlı olarak yıpranabiliyor. Bununla birlikte ne kadar kaliteli olursa olsun bir koltuk süngerinin ömrü on yıldan fazla olmuyor. Bu yüzden koltuğu kullanmaya başladıktan belirli bir süre sonra koltuk süngeri değiştirme işlemi yapmak gerekiyor. Bununla birlikte kullanılan koltuk süngerlerinde tamamen bir yıpranma söz konusu olmasa bile belirli bölgelerde yumuşama ve gevşemeler meydana çıkar. Bu durum için de koltuk süngerlerinin değişmesi gerekir.

Evlerde kullanılan koltuklarda özellikle koltukların belirli bir noktasında bozulma baş gösterir. İlk olarak bu noktalardan başlayan bozulma devamlı o noktanın kullanılmasından kaynaklanır. Bu sebeple koltuğun o kısmı diğer yerlere göre daha fazla yıpranmış olacaktır. Bu bağlamda minder tek parça ise sadece o nokta için değişim yapılamayacağından koltuk süngerinin tamamının değiştirilmesi gerekir.

Günümüzde koltuk sünger değişimi çeşitli koltuk atölyelerinde rahatlıkla yapılabildiği gibi inceliklerini bildikten sonra evde de kolayca yapılabiliyor. Bununla birlikte sizlerde bizzat kendiniz evde koltuk süngeri değişimi yapabilirsiniz.

 

Evde koltuk süngeri değiştirme

 

Evde Koltuk Süngeri Değiştirme Nasıl Yapılır?

Evde koltuk süngeri değişimi yapabilmek için koltukların ve süngerlerin bazı özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle süngerlerin fermuarsız olması yani koltuk üzerinde sabit olması sünger değişimini imkânsız hale getiriyor. Bu yüzden sünger değişimi yapılabilmesi için koltuk süngerlerinin fermuarlı ve seyyar süngerler olması gerekiyor. Sabit süngerler için komple yüz değişimi yapılması gerekiyor.

Evde koltuk süngeri değiştirme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

  • Öncelikle değişecek olan süngerlerin ebatlarını bir kenara not ederek, bu ölçülere uygun süngerleri tedarik etmelisiniz. Web sayfamızdan mağaza kısmından istediğiniz sünger kalitesini seçerek özel ebatlarda sünger siparişi verebilirsiniz.

NOT: Ekonomik sünger isterseniz 22 dansite yada 28 dansite tercih edebilirsiniz. Ultra yumuşak sünger isterseniz 24 dansite kuş tüyü sünger tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü ve kaliteli olmasını istemeniz durumunda 32 dansite tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

  • Koltuk üzerindeki yıpranmış ve gevşemiş seyyar süngerler döşemesinden çıkarılır.
  • Aynı ölçülerde hazır edilmiş olan yeni ve sağlam süngerler elyafla sarılır. Web sayfamızdan 1 metre minder için  en az 100×200 cm ebatında elyaf sipariş vererek almış olduğunuz süngere, sünger yapıştırıcı kullanarak sarabilirsiniz. Tabii bunun için sepete 1 adet sünger yapıştırıcı eklemeniz gerekmektedir. Dilerseniz bu işlemleri firmamız da yapabilir. Bunun için sipariş notu kısmından talep etmeniz yeterli olacaktır.
  • Bu noktada süngerlerin üzerine elyaf kılıf sarmak rahat takılmasına yardımcı olur ve sünger kullanım ömrünü uzatır.
  • Evde sünger değişimi yapılırken tercih edilen süngerler rahatınıza bağlı olarak yumuşak, sert veya orta sert bir şekilde tercih edilebilir.
  • Son olarak kılıf içine yerleştirilen yeni süngerler koltuklar üzerine konur ve bu şekilde sünger değiştirme işlemi tamamlanmış olur.

Evde koltuk süngeri değiştirmek için gerçekleştirilen bu işlemlerin tamamı kanepe süngeri değiştirme işlemi için de uygulanabilir. Böylece hem koltuk hem de kanepe takımlarında daha rahat ve konforlu bir kullanım sağlanmış olur.

 

Çekyat sünger değişimi

 

Koltuk Süngeri Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Koltuk süngerleri için hem oturum süngerlerinde hem de yaslanmak için kullanılan sırt süngerlerinde zaman içerisinde bozulma oluşur. Bu bozulmalar kullanım sıklığına, süngerin kalitesine ve ömrüne göre değişiklik gösterir. Bu bağlamda bu süngerlerin değiştirilmesi gerekir. Diğer taraftan sık kullanılan koltuk ve kanepe takımlarında özellikle daha kaliteli ve yoğun yapıda süngerler tercih edilir. Kullanım ömrünün uzun olması ve son derece dayanıklı malzemeden yapılması sebebiyle tercih edilen 32 dansite süngerler uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Bu süngerlerde yumuşama ve gevşeme oldukça zordur.

Bu bağlamda kanepe sünger değişimi veya çekyat sünger değişimi zaman aralığı sert süngerlerde daha fazladır. Diğer taraftan sert süngerlerin ev kullanımı için çok tercih edilmediğini özellikle ofis ve iş yeri gibi noktalarda tercihen kullanıldığını belirtmek gerekir. Esasında sertlik ya da yumuşaklık tamamen kullanıcıya kalmış bir durumdur diyebiliriz. Koltuk ve kanepelerin sünger değişimi ile ilgili bütün işlemlerini koltuk ölçülerinize göre web sayfamızda mağaza kısmından sünger satın alarak evinizde de rahatlıkla bu işlemi kendiniz masrafsız olarak yapabilirsiniz.

 

Kanepe Süngeri Değiştirme

 

Koltuk Süngeri Değiştirme Fiyat

Koltuk süngeri değişimleri atölyelerde ve evlerde yapılabiliyor. Atölyelerde koltuk döşeme ustaları tarafından gerçekleştirilen değişim işlemi hem işçilik ücreti hem de malzeme ücreti sebebiyle daha maliyetli olabiliyor. Bu yüzden birçok kimse koltuk süngeri değişimi için evde değişim yapmayı tercih ediyor. Bu bağlamda koltuk süngeri değiştirme fiyat araştırması yapan kimseler farklı fiyatlarla karşılaşabiliyor.

 

Evde koltuk süngeri değiştirme fiyat

 

Koltuk süngeri fiyatlarında farklı fiyatların ortaya çıkması tercih edilen süngerlerin kalitesinden, ölçülerinden kaynaklanıyor. Bu yüzden sağlam ve kaliteli malzemeden yapılmış uzun süreli kullanım sağlayan süngerlerin belirli ölçülerde alımı farklı fiyatlanırken daha hesaplı sünger seçenekleri de mevcut oluyor. Atölyelerde koltuk sünger değişimi evde koltuk süngeri değişimine göre 2 kat daha maliyetli oluyor. Evde koltuk süngeri değişimini sadece malzeme ücreti karşılığında ekonomik olarak halledilebiliyor. Bu sebeple sizler de koltuklarınıza uygun süngerleri satın alarak değişimi ekonomik bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz.

BU YAZI SİZE FİKİR VERECEK: Sünger Kaç Dansite Olmalı? (TIKLAYIN)

 

Koltuk sünger değişmi

 

Sünger siparişi vermek için tıklayın:

Siparis ver

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir