Full ortapedik sunger yatak

Sünger yatak modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğimiz yazımıza hoşgeldiniz. Öncelikle size sünger yatak hakkında bilgi verelim. Çift kişilik sünger yataklar adı üzerinde içinde yay yada farklı bir malzeme olmaksızın sadece süngerden oluşan yatak modelleridir. Tabii bir de çok önemi olan kılıf detayını da atlamamak gerekiyor. Piyasada çeşitli sünger yatak modelleri satılıyor. Ucuz malzemelerden yapılmış kalitesiz sünger yataklar bulabileceğiniz gibi çok kaliteli sünger kullanılarak yapılmış yataklar da mevcuttur. Bizim size tavsiyemiz elbette yatak konusunda hassas olmanız yönünde olacaktır. Çünkü yatak demek insanın sağlığı ve omurilik yapısı demektir. Ucuz ve kalitesiz yatak ile omurga, sırt, boyun yapısına ve sinir sisteminize zarar verebilirsiniz. Gerek standart ve gerekse özel ölçü yatak siparişi verirken bu bilgileri göz önünde bulundurmalınız.

 

Ortapedik sünger yatak

 

En sağlıklı yatağın sert yatak olduğunu unutmayın. Bunun için sert süngerden yapılmış yatakları tercih etmelisiniz. Firmamızın ürettiği yataklar aşağıda görseldeki gibi alt zeminde taşıyıcı nitelikte 32 DNS sert sünger bulunuyor. Onun bir üstünde ultra yumuşak ama ince bir kuştüyü sünger, onun bir üstünde ise elyaf olmak üzere 3 ayrı katmandan oluşmaktadır. Kullanıcı dilerse sert tarafı tercih edebilir, dilerse yumuşak tarafı. Talep doğrultusunda komple ve tek parça orta yumuşak 32 DNS süngerden de üretebildiğimizi hatırlatmak isteriz. Sünger yatak detaylarına gerecek olursak..


Üretmiş olduğumuz çift kişilik sünger yatağın özellikleri:

 1. Sağlıklıdır
 2. %100 pamuklu kumaştan kılıf dikilir.
 3. Fermuarlıdır
 4. Yıkanabilir (düşük derecede sadece pamuklu ve narin yıkama)
 5. Sert ve dayanıklı yatak süngerinden üretilmektedir
 6. İçinde yay yada farklı bir metal yoktur.
 7. Yatak süngerinin çevresi elyaf ile sarılıdır.
 8. Üst kalite ve gerçek ortapediktir.

Döşemelik pamuklu kumaşlar sayesinde yataklarınızda terlemeden yatabilirsiniz. Bu kılıflar fermuarlı olduğu için ve kumaşlar dokuma  olduğu için yıkanabilir ve silinebilir özelliktedir. Süngerin etrafını kaplayan elyaf sayesinde hem kumaşın ömrü uzayacaktır ve hem de hafif bir yumuşaklık hissedeceksiniz. Kullanmış olduğumuz sert süngerler oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür.

 

 

Sünger yatak mı, yaylı yatak mı daha uygun fiyatlıdır?

Piyasada ucuz (bulaşık süngeri kalitesinde) süngerlerden yapılan ve tuhafiye, yorgancı gibi dükkanların önüne dizilen ekonomik yataklarla yaylı yatakları karşılaştırmayı düşünüyorsanız, elbette sünger yatak daha ekonomik çıkacaktır. Fakat siz, “süngeri yoğun ve çökmeyecek kalitede olsun, kılıfı pamuklu ve sağlıklı olsun” derseniz sünger yatak fiyatları yaylı yataklardan daha yüksek çıkar. Neden? Çünkü yaylı yataklar her ne kadar full ortapedik ismi ile satılsa da içinde metal yay olduğu için full kelimesi isabetli olmaz. Yaylı yataklarda yayların arasında ekonomik sünger konur. Bu sebeple daha az maliyetli olur. Yayların üzerinde keçe dediğimiz ekonomik malzeme bulunur. Dış yüzeyinde bazı markalar hariç, birçok firma polyester kumaş kullanır. Bu sebeple yaylı yatakları daha uygun fiyata alabilirsiniz. Fakat, 20 yada 30 cm yatak yerinde 10-16 cm sünger yatak alarak hem daha sağlıklı ve hem de daha uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik sünger yatağın yaylı yatak kadar kalın olmasının hiç bir faydası yok. Birçok müşterimiz 25-30 cm kalınlığında sünger yatak araştırması yapıyor ve bu sebeple fiyatların çok yüksek çıkmasından dolayı şaşırıyor. 30 cm kalınlığında içi tamamen üst kalite süngerle kaplanmış 2 metre boyunda bir yatak nasıl ucuz olabilir ki? 🙂

 

 

SİPARİŞ VERMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ

 • Lütfen sipariş detaylarını dikkatli şekilde doldurunuz. Özel bir detay varsa açıklama kısmına yazabilirsiniz.
 • Bilgi almanız için web sayfamızda yeterli bilgiler mevcuttur. Lütfen sünger, yatak yada minder hakkında bilgi almak için telefon açmadan önce yayınladığımız bilgileri okuyunuz. Yeterli bilgiye ulaşamadığınız taktirde telefon yada mail ile iletişim kurabilirsiniz.
 • Kredi kartı kullanmadan EFT yada havale yaparak da siparişinizi aktif edebilirsiniz.
 • Özel ölçü siparişle iade alınmamaktadır. Lütfen ölçüleri dikkatli giriniz.
 • Kargoda meydana gelebilecek hasarlardan firmamız sorumlu değildir. Siparişinizi teslim almadan önce mutlaka gerekli kontrolü sağlayınız ve gerekirse kargo için tutanak tutturunuz.
 • 500 TL ve üzeri siparişleri için kargo ücreti firmamıza aittir. Siparişleriniz MNG kargo ile gönderilir.
 • Ürünü firmadan teslim alacak müşterilerimiz adres yerine “Firmadan Alınacak” notu düşmesi yeterlidir.

 

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Sünger yatak modelleri

 

Özellikle bel ağrısı yada fıtık rahatsızlığı bulunanlar için tavsiyemiz kesinlikle sert yatakta yatmaları yönünde olacaktır. Sünger yatak İstanbul çevresinde bulunanlar için çok kolay temin edilmektedir. Firmamız Şişli Mecidiyeköy’de bulunuyor. Fakat İstanbul dışındaki müşterilerimiz için de kolaylık gösteriyoruz. Kargo yada ambar yolu ile kapılarına kadar sünger yer yatağı gönderiyoruz.

 

 

Eğer siz de sünger yatak nerede satılır diye arama yaparak bize ulaştıysanız doğru adrestesiniz demektir. Çünkü firmamız Sünger yatak imalatı yapan bir firmadır.

Ortapedik sünger yatak

Sünger Yatak Ölçüleri

Sünger yataklar tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere iki kısma ayrılır. İki modelin de ölçüleri ayrı ayrı verilmiştir. Bu ölçülerin dışında özel ölçü sipariş de verebilirsiniz. Sünger bebek yatağı için ilgili konumuzu okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda verilen yatak ölçülerinde kalınlık 10 yada 12 cm olarak belirtilmiştir.

Tek Kişilik Sünger Yatak Ölçüleri:

80×180 cm

80x 190 cm

90x 180 cm

90×190 cm

100×200 cm

120×200 cm

Çift Kişilik Sünger Yatak Ölçüleri:

140×200 cm

140×190 cm

150x 190 cm

150×200 cm

160×190 cm

160×200 cm

 

Gri sünger yatak fiyatları konusuna gelecek olursak. Bu tamamen ölçü ve kalınlıkla ilgilidir. Yani 1000 TL’ye sünger yatak olabileceği gibi 5000 TL’ye de sünger yatak olabilir. Bu sebeple firmamızı arayarak sünger döşek yatağı fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler muhakkak kalınlık ve ölçüleri belirleyip web sayfamızdan mağaza kısmından fiyat alabilirler. Bu işlemin ardından merak ettiğiniz sorular için bizi ayrıca arayabilirsiniz.

Sünger Yatak Çeşitleri

Ağırlı olarak talep gören sünger yatak modellerini şu şekilde sınıflandırabiliriz:

 1. Katlanabilir sünger yatak
 2. Çift kişilik sünger yatak
 3. Tek kişilik sünger yatak
 4. Bebek beşiği için sünger yatak
 5. İşçi sünger yatakları
 6. Yatak üstü sünger
 7. Kalın sünger yatak
 8.  Çift kişilik yer yatakları
 9. Yer yatağı sünger 

Çift kişilik ve tek kişilik sünger yatak fiyatı öğrenmek ve sipariş vermek için aşağıdaki bağlantı ile online mağazamıza ulaşabilirsiniz.

Küçük Odalar İçin Yatak

Küçük odalar için yatak siparişi vermek isteyenler de özel ölçü olarak istedikleri ebatlarda sünger yatak siparişi verebilirler. Kalınlık, en ve boy olarak talep ettiğiniz ölçü aralığında özel yataklarınızı sert yada yumuşak olarak talep edebilirsiniz. Taşıması koyal ve modüler olan bu yatak türleri aynı zamanda minder olarak da kullanım için uygundur.
 

Karavan İçin Yatak

Piyasada bulunan standart yaylı yataklar karavan için uygun değil. Bunun birçok sebebi var. Kısaca bahsedecek olursak içindeki yaylar sebebi ile yatağın kalın olması fazla yer işgal etmesine sebep olur. Öte yandan yine içinde bulunan metal yaylar sebebi ile ağırlık yapar. Bir diğer olumsuz etken de katlanama yada rulo yapma özelliği yoktur. Diğer ve en önemli sebebi ise standart yatak ölçülerinin karavana uyum sağlamamasıdır.
 
Karavan yatak modeller ise tamamen süngerden imal edilir. Yukarıdaki saymış olduğumuz olumsuz özellikler bu yataklarda yoktur. Firmamız ölçünüze özel yatak da yapmaktadır. Dolayısı ile büyük ve kaba olma gibi sıkıntılar yaşamazsınız.
 
Karavan yatak ölçüleri için bilgi soran müşterilerimize burada bir not düşelim. Bu ölçüler için herhangi bir standart yoktur. Karavanın iç döşemesine göre ölçüler değişiklik göstermektedir. Karavan yatak fiyatları için mağaza kısmından sünger yatak sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada karavan katlanır yatak ölçüsülerinizi girerek fiyat alabilirsiniz.
 
# İlginizi Çekebilir: marmarakoltuk.com/ozel-olcu-yatak
 
 

Benzer Yazılar

58 Yorum

 1. merhaba, anladığım kadarıyla yataklarınızın temelde 500gr elyaf, kuş tüyü sünger ve 32 dns sünger olmak üzere 3 katmandan oluştuğu görülüyor. örneğin 30cm sünger kalınlığını seçtiğimiz takdirde, elyaf ve kuş tüyü sünger kalınlığı ne kadar olmaktadır. bu üç katmanın toplamı mı 30cm olmaktadır. bir de kuş tüyü sünger kaç dns dir? Zamanla çökme yapar mı?

  1. Merhabalar.

   Normal şartlarda 20 cm yatak. Fakat 20 cm aldığınızda 32 dansite olan süngerin kalınlığını artırıyoruz. Kuştüyü sünger yine 5 cm olarak kalıyor. Zamanla çökme yapmaz.

 2. Merhaba,
  Yatak üstü ped şeklinde kullanacak bir şilte yatak almak istiyorum. Sünger kalınlığı ve DNS ne önerirsiniz? (150×200) Birde kılıf içinde gelecek sanırım, ped tarzı ürünlerde sünger harici başka katman var mı? Varsa nelerdir?
  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

 3. Merhabalar. İkinci resimdeki yatağın katmanlı görünümünde katmanların yükseklikleri kaç cm dir?

 4. 12×100×210
  32 dansite sünger
  10×30×210
  32 dansite sünger
  Bu ölçülerin toplam maliyeti ne kadar olur.
  Kılıflı fiyatı ayrı
  Kılıfsız fiyatı ayrı olarak gönderir misiniz
  Ayrıca iletişim numarasını gönderirseniz sevinirim.

  1. Öncelikle tşkr ediyorum ilkay beye bana yatak konusunda bilgi verdiği için ilgi ve alaka çok iyi bana verdiği tavsiye üzerine ağrısız bir uyku için, bugün hemen siparişimi verdim; çok güzel yorumlar aldım sabırsızlıkla bekliyorum; tabi yorumlarım olucaktır.. kullanmaya başladığım andan itibaren şimdiden tşkrler marmara çalışan arkadaşlara

 5. Iyi günler boyun ve bel ağrılarım oluyor. Sizden yatak almak istiyorum. 32 dns sert yatak taş gibi sert olur mu? Yere yatar gibi kendi ağırlığımi hisseder miyim? Diger sorum da 32 dns yumusak yatak çok yumusak olur mu içine gömülmekte istemiyorum?

  1. Bel ve boyun ağrısı için en ideali sert sünger olması. Ama siz yine de doktorunuzdan destek alın. Sert sünger zemin kadar taş gibi değil tabi. 32 yumuşak da pamuk gibi yumuşak değil. Gömülme olmaz.

 6. Merhaba yenidoğan bebek park yatası üst kısmı için 1.5 yaşına kadar kullanabileceği yatağın yüklekliği ve dn si ne olmalıdır? Birde sipariş verirsek kaç günde teslim oluyor.

 7. Sizin sünger yatakları kaç yıl çökmeden kullanılabilir? Yani bu ikea daki sünger yatakları kalitesindemi? 90x190x10 cm kılıfı ile birlikte fiyat nedir

  1. Sünger yatakları 32 DNS sünger kalitesinden yapıyoruz. Yıllarca çökmeden kullanırsınız.

   1. Biz Almanya Düsseldorf şehrinde perde işi yapıyoruz.
    Toptan ve perakende Objekt.
    Bir müşterimizin talebi söyle. :
    26 adet 140/200
    65 adet 90×200
    1 adet 120 x 200
    Matratze talebi ediliyor.
    Çabuk cokmkyen, yaylı VS..
    Yurtdisina satışıniz varsa lütfen Fiat olarak teklif verirmisiniz.
    Selamlar
    Gardinenfachmarkt Barış
    Mobil. 0049 172/9546411

 8. Merhaba ,
  öncelikle sayfanizdaki detayli bilgilendirme icin tesekkürler. Acik haliyle 140X200 ölcülerinde olan ancak katlamali fonksiyonu sayesinde üc kat katlandiginda katli bi sedire dönüsen katlamali sünger yatak ( Sayfanizda kirmizi benzer bi ürün var hali hazirda, o ürünün cift kisilik olanindan bahsediyorum) siparisi vermek istiyorum. Kumas seciminden önce böyle bi siparisin yaklasik fiyatini ögrenirsem cok memnun olurum.
  Iyi calismalar.

 9. En 120
  Boy 200
  Yükseklik 15
  Sünger yatak lazım
  Beli rahatlatacak kaliteli olmalı
  Maliyeti ne olur

   1. Mrb bende bel fitigi ve bel kaymasi var.yayli yataklarda rahat edemiyorum.sunger yatak almak istiyorum.dns yuksek olacak uzun ömürlü olacak.fiyat nedir boyle bir sunger yatagin?

  1. 190*90 ile 190*150 sünger yatak fiyatı rica ediyorum. Kalınlık kaç cm.belirtin lütfen.
   Ayrıca tel rica ederim. Teşekkürler

   1. Merhabalar. Mağaza kısmından sünger yatak sekmesini seçip ölçülerinizi yazıp fiyat alabilirsiniz.

 10. Slm Alykm. 4 adet 10 cm kalinliginda 70*185 ve 8 cm kalinliginda 8 adet 45*90 sunger almak istesem fiyat ne olur.

   1. 30 cm çift kişilik yatak alıcam bel fıtıgım var ama sizlere ulaşamıyorum garanti ne kadar Bi kaç sorum olucak öyle şipariş vermek istiyorum

 11. Siperişim elime ulaştı bugün. Bel rahatsızlığım için sert süngerden yatak siparişi verdim. Getçkten çok kalite bir yatak yapmışsınız. Elinize sağlık.

 12. En:90 cm
  Boy:1.60 cm
  Yükseklik : 20 cm.
  Sünger yatak gerekiyor.
  Maliyeti ne olur. Ve nasıl alabilirim.

 13. 10 cm giririlen ölçü sünger kalınlığı mı yoksa toplam kalınlıkmı? 20×20 cm gibi küçük bir ölçü seçersem ürün kalitesini görerek karar verebilmek için 15 tl civarı tutuyor. Bu şekilde gönderim yaparmısınız?

 14. Merhaba evimde tek kişilik sünger yatağım var kılıf almak istiyorum
  En 90
  Boy 190
  Yükseklik 13
  Ne kadar olur acaba Bilgi verirseniz sevinirim

 15. Trabzon vakfikebir ilçesinden yazıyorum karadeniz bölgesine servisiniz varmi toptan dek cift sunger yatak almak ıstiyorum 05442081730

 16. Ben koltuğum için yeni sünger istiyorum 30 cm eni 2 metre boy kaç dün olması gerektiği hakkında bilgim yok ama çok yumuşak olmasın 20 cm de yüksekliği var bunun için fiyat alabilirmiyim

 17. 184×79×12=32 Densite Bir adet yumuşak yatak. 184×79×12=28 Densite İki adet yumuşak yatak. Fiyatları ve kargo ücreti ne kadardır. Osmaniye ye isteyeceğiz.

 18. Merhaba. 90*44 ebatlarında 10 cm yükseklik, 32dns için bebek yatağı süngeri fiyatı alabilir miyim?

 19. Sayın yetkili,
  140X200 ölçüsünde Tempur yatağını 2010 yılında aldım. Ancak çökme yaptı. Bugün size yata altı desteği için 5 cm kalınlığında 32 dn. nin kargo fiyatını sordum. Bu açıklamayı orada yapmadığım için bu e-postayı gönderiyorum.
  Saygılırımla.

 20. HAYIRLI İŞLER
  70*110 CM /YÜKSEKLİK 10 CM 32 DNS
  BU ÖLÇÜLERDE 3 TANE LAZIM FİYAT ALABİLİR MİYİM

 21. Ben yatağımda bel ağrıları çekiyorum. Çok eski ön yıllık bir yatak. Gece kalkıp salondaki üçlü koltuğumda yatıyorum ve bu üçlü koltuğun süngeri bana çok iyi geliyor. Gidip herhangi bir firmadan yatak da almak istemiyorum. Koltuğundaki sünger ne işe onu veya benzerini bulmak almak istiyorum. Koltuğumdaki sünger çok sert bir sünger. Tek bildiğim özelliği bu. Bu yüzden de mümkün olduğunca sert bir sünger almayı düşündüm. Yatağımın ölçüleri 140X200.
  Kalınlığı da 30 cm gibi olsun isterim.
  Nakliye dahil ve nakliye hariç fiyat alabilir miyim. Benim durumuma uygun bir sünger için

 22. Sünger yatak için en kalitelisi 32 Dns midir, yoksa daha serti veya kalitelisi var mıdır acaba

  1. Firmamız tarafından üretilen sünger yataklarda yay olmadığı için, full sünger olduğu için 32 DNS yeterlidir.

 23. Merhaba, özel boyutta sert yatak için fiyat bilgisi rica ediyorum.
  130 en 140 boy 32 dns. İdeal Yatak Kalınlığı için tavsiyeniz ne olur?
  Birde bu yatağa 130 en 40 cm boy ek bir parça istiyorum.
  Gündüz kaldırıp gece yatağa monte etmek amaçlı olacak. Yer tasarrufu için.
  Fiyatları ayrı ayrı yazmanızı rica ederim.

  Daha önce internette bir siteden 3e katlanır sünger yatak aldım ancak yumuşak çıktı yeterince sert değil. Gri sünger yazıyordu fakat gri değildi. Ciddi bel ağrısı şikayetim nedeniyle bu konuda hassasım.

  Sizin yatak süngerleriniz koltuk süngeri veya yaylı yatak gibi sertmidir?
  Bilgi rica ederim.

 24. 90*190 SUNGER YATAK 650 ADET
  80*200 SUNGER YATAK 350 ADET

  YURT DISI SATISINIZ VARMI VARSA FIYAT VERIRMISINIZ

  1. Merhaba sünger yatak yurt dışı satışımız bulunuyor. Adet yada toptan olarak satışımız devam ediyor.

 25. Merhabalar balkon sedirim için sunger istiyorum hemen cokmeyen oturumu rahat yatmak içinde sağlıklı bir sunger 20 yuksekli*70en*175 boy fiyat nedir acaba

 26. Çift kişilik katlanabilir sünger hem koltuk hemde yatak olan varmı varsa fiyat alabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir