Sünger seccade diğer halı ve kumaş olarak üretilen standart seccadelerden farklı olarak içinde yoğun sünger kullanılan bir seccade çeşitidir. Sert zeminde namaz kılanların ve diz rahatsızlığı olanların tercihi ettiği yumuşak seccader son yıllarda çokça tercih edilmektedir. Firmamız tarafında üretilen ve iç kısmında sünger kullanılan kalın seccadeler oldukça kaliteli kumaştan üretilmektedir. Babyface dedeğimiz, yumuşak dokulu kadife kumaştan ürettiğimiz namazlıklar müşteriler tarafından oldukça beğeni almaktadır. Yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalıştığımız ve tecrübe ettiğimiz ev tekstili ürünlerinde geliştirdiğimiz bu model seccadeler hem zemindeki sertliği almakta ve hem de diz ağrısını önlemektedir.

Kalın Seccade Süngeri Kaç cm Olmalıdır?

Firmamız tarafından üretilen kalın seccade modellerinde sünger kalınlığı 2 cm’dir. Sünger kalitesi 32 dansite gri’dir. Gri süngerin en yoğun versiyonlarından bidiridir. Bu sebeple 2 cm sünger kalınlık olarak ideal olacaktır. Piyasada satılan 5 cm kalınlıktaki kalın seccade modellerinde ne yazık ki vatka süngeri olarak üretilen 14 dansite (en az yoğunluğa sahip, en düşük kalite sünger türü) kullanılmaktadır. Bu sebeple seccade siparişi verirken kesinlikle sünger kalitesini sormanızı tavsiye eder. Yani sünger kalınlığı sadece bir pazarlama stratejisinden ibaret olmamalıdır. Burada önemli olan süngerin yoğunluğudur. İçine gömüldüğünüz bir namazlıkta, namaz kılmak istemezsiniz değil mi? Öte yandan bu sünger kısa sürede deforme olacaktır ve özelliğini kaybedecektir.

Yumaşak Seccade Ne Kadar Yumuşak Olmalı?

Az önce de belirttiğimiz gibi sünger kalınlığından ziyade sünger yoğunluğu yani dansitesi bu konu en önemi detaytır. Sünger kalitesiz olduktan sonra isterseniz 10 cm sünger alın. Kısa bir zaman sonra sünger deforme olacaktır. Bu sebeple süngerin yoğun ve sert olması gerekir. Özellikle diz ve ayakların geldiği yerler yüksek basınca maruz kaldığı için bu kısımlar daha hızlı deforme oluyor. Bu sebeple zamanla seccadenin belirli yerleri çökük oluyor. Seccade süngeri çiğnendiğinden dolayı yatak süngeri gibi yumuşak olmaması gerekir.

Firmamız tarafından üretilen süngerli seccadeler oldukça ideal bir yapıya sahiptir. Dileyenler için özel ürünler de yapmaktayız.

 

Siparis ver

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir