Oval besik bebek yatagi

Bebekler için üretilen ürünlerde en fazla dikkat etmemiz gereken konu kalite ve sağlıktır. Daha sonra estetik ve görünüm gelebilir. Fakat çevremize baktığımızda birçok kullanıcının ilk tercihi tasarımdan yana olduğunu görmekteyiz. Bebek odaları hazırlanırken en gösterişli mobilyalar seçilir, duvar süslemeleri, halı tercihi, kapı süsleri, perdeler vs.. Esasında bebeğin bunların hiçbirinden haberi yoktur. Üstelik oda tasarımı ve aksesuarlardan bebeğe en ufak bir fayda da yoktur. Ebeveynler bunu bilmesine rağmen elinden geldikleri kadar güzel bir oda hazırlar. Bir bebek odasında bebeği en fazla ilgilendiren şey yattığı yataktır. Çünkü yenidoğan bebeğin iki yeri vardır. Birisi anne kucağı, diğeri yatağı. Pekiyi yatak seçiminde gerekli hassasiyeti gösteriyor muyuz? Örneğin bir perde seçerken, beşik mobilyası seçerken, bebek odası takımı seçerken gösterdiğimiz hassasiyeti, bebeği asıl ilgilendiren ve direkt sağlığı ile alakalı olan yatak için de gösteriyor muyuz? Bize sorarsanız “hayır”.

 

Beşik satan firmalar daha çok hediye olarak verdikleri yataklar oldukça kalitesiz yaylı yataklardır. Dış kısmı polyester yoğunlukta bir kumaşla kaplıdır. Bazen o kadar kalitesiz yatak hediye ederler ki, bulaşık süngerinden daha kalitesiz süngerden yapılmış yataklar olduğunu görürsünüz. Bebeğinizi bu yataklar üzerinde yatırmak istemezsiniz değil mi?

 

Oval Sepet Beşik Yatağı Nasıl Olmalı?

 • Yumuşak olmamalı. Bebeklerin omurga gelişimi için en ideal yatak türü sert yataklardır. Bununla beraber SIDS sendromu yani ani ölüm sendromu tedbiri için yumuşak ürün kullanılması doğru değildir. Ani ölüm sendromlarından biri de yüz üstü yatak bebeğin yumuşak yatağa yada yastığa gömülüp nefes alamaması sonucu hayatını yitirmesidir. Bu sebeple bebeğin yatağında yumuşak ürün kullanmamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.
 • İçinde yay gibi demir malzeme olmamalı.
 • Bebek yatağının dış kısımda bebeğe temas eden kumaş tamamen pamuk ve boyasız olmalı.
 • Sünger kalitesi 32 DNS olmalı.
 • Yıkanabilir ve fermuarlı kılıfa sahip olmalı. Bebek sağlığı açısından kılıfların zaman zaman yıkanması gerekiyor. Silmek tek başına tam bir temizlik olmadığın unutmayın.

Bebekler için sünger yatak imalatı yapan firmamızın ürettiği oval sünger yatakların tamamı bu özelliklere sahiptir. Gönül rahatlığı alıp, kullanabilir, firmamızı ziyaret ederek ürünleri görebilirsiniz.

 

 

Oval Beşik Yatağı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Aşağıdaki fotoğrafta oval sepet beşik için ölçü almanıza yardım olacak bir çizim bulunuyor. Turuncu çizgi yatağın bir uçtan bir uca iç uzunluğu. Bu kısım aynı zamanda yatağın en uzun noktasıdır. Yeşil çizgi yatağın enidir. Mavi çizgi ise eğimsiz olan bölgenin ölçüsüdür. Eğim mavi çizginin bittiği yerlerden başlamaktadır. Bu çizgilere göre oval beşik yataklarının ölçüsünü basit bir şekilde alabilirsiniz. Bazı oval beşiklerde mavi olan kısım düz olmaya biliyor. Bunun için 4. bir ölçüye daha ihtiyacımız olur ki, o beşiğin en orta kısmından en geniş en ölçüsüdür. Yani yeşil çizginin paralelinde beşiğin tam ortasından almanız gereken ölçüdür. Özel durumlarda bizimle irtibat sağlayabilirsiniz.

 

 

Oval Bebek Yatağı Siparişi Nasıl Verilir?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz üç ölçüyü aldıktan sonra aşağıda linkini verdiğimiz sayfayı tıklayın. Turuncu çizgi ile belirtilen uzunluk ölçüsünü ve yeşil çizgi ile belirtilen genişik ölçüsünü açtığınız sayfada ilgili alanlara cm cinsinden yazınız. Yükseklik alanına yatak kalınlığını cm cinsinden giriş yapın. Tavsiyemiz minimum 10 cm’dir. Sonrasında sepete ekle sekmesini tıklayarak devam edin. Ek bilgi alanına mavi çizgi ile belirttiğimiz alanı yazmanız yeterli olacaktır. Bu kadar 🙂

OVAL BEBEK YATAĞI SİPARİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Benzer Yazılar

16 Yorum

 1. Çocuğumun beşiğine yatak ölçüsüne göre hazırlama imkanınız var mı? Ücreti ne kadar olur? Yatak içindeki süngeri göndersem onun ölçüsüne göre yapabilir misiniz

  1. Merhabalar. Mağaza kısmından sünger bebek yatağı sekmesini seçip ölçülerinizi yazıp fiyat alabilirsiniz.

   1. Merhaba oval bebek yatağı için fiyat teklifi almak istiyorum uzunluk 90 cm genişlik 80 cm yükseklik 10 cm iyi günler

   1. Merhaba
    Mavi cizgi 42
    Turuncu çizgi 87
    Yeşil çizgi 52
    Sepet oval çizgi fiyat alabilir miyim?

 2. Merhaba. Elimdeki beşik babytech.com.tr/baby-tech-anne-yani-beyaz-besik linkindeki beşik. içinden çıkan süngeri beğenmediğim için yeni sünger yaptırmak istiyorum. oval şekilde mi ölçü almalıyım yoksa sadece en ve boy yeterlimidir?

  1. Resimdeki şekilde üç ölçü vermeniz gerekiyor. Ovalliğin nereden başladığını bilmemiz gerekiyor. Buna göre kesim yapıyoruz. Saygılar.

 3. Merhaba.
  Turuncu çizgi 92 cm
  Yeşil çizgi 56 cm
  Mavi çizgi 45 cm
  Alta doğru daralarak geliyor. Fiyat alabilir miyiz?

 4. Iyi günler,
  Bebek yatagi yaptirmak istiyorum. Ölcüleri
  75×125 oval

  Bu ölcülerde oval yatak olurmu ?

  Fiyati ne olur ? Ankaraya kargo olurmu ?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir