Oval bebek beşik yatağı

Bebekler için üretilen ürünlerde ilk tercihimiz kalite ve sağlıklı olması olmalıdır. Daha sonra estetik ve görünüm gelebilir. Fakat çevremize baktığımızda birçok kullanıcının ilk tercihi görünümden yana oluyor. Bebek odaları hazırlanırken en gösterişli mobilyalar seçilir, duvar süslemeleri, halı tercihi, kapı süsleri, perdeler vs.. Bebeğin bunların hiçbirinden haberi yoktur. Üstelik oda tasarımı ve aksesuarlardan bebeğe en ufak bir fayda da yoktur. Ebeveynler bunu bilmesine rağmen elinden geldikleri kadar güzel bir oda hazırlar. Bir bebek odasında bebeği en fazla ilgilendiren şey yattığı yataktır. Çünkü yenidoğan bebeğin iki yeri vardır. Birisi anne kucağı, diğeri yatağı. Pekiyi yatak seçiminde gerekli hassasiyeti gösteriyor muyuz? Örneğin bir perde seçerken, beşik seçerken, bebek odası takımı seçerken gösterdiğimiz hassasiyeti, bebeği asıl ilgilendiren ve direk sağlığı ile alakalı olan yatak için de gösteriyor muyuz? Bize sorarsanız hayır. Beşik satan firmalar daha çok hediye olarak verdikleri yataklar oldukça kalitesiz yaylı yataklardır. Dış kısmı polyester yoğunlukta bir kumaşla kaplıdır. Bazen o kadar kalitesiz yatak hediye ederler ki, bulaşık süngerinden daha kalitesiz süngerden yapılmış yataklar olduğunu görürsünüz. Bebeğinizi bu yataklar üzerinde yatırmazsınız değil mi?

Bebek yatağı nasıl olmalı?

  • Yumuşak olmamalı. Bebeklerin omurga gelişimi için en ideal yatak türü sert yataklardır. Bununla beraber SIDS sendromu yani ani ölüm sendromu tedbiri için yumuşak ürün kullanılması doğru değildir. Ani ölüm sendromlarından biri de yüz üstü yatak bebeğin yumuşak yatağa yada yastığa gömülüp nefes alamaması sonucu hayatını yitirmesidir. Bu sebeple bebeğin yatağında yumuşak ürün kullanmamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.
  • İçinde yay gibi demir malzeme olmamalı.
  • Bebek yatağının dış kısımda bebeğe temas eden kumaş tamamen pamuk ve boyasız olmalı.
  • Sünger kalitesi 32 DNS olmalı.
  • Yıkanabilir ve fermuarlı kılıfa sahip olmalı. Bebek sağlığı açısından kılıfların zaman zaman yıkanması gerekiyor. Silmek tek başına tam bir temizlik olmadığın unutmayın.

Bebekler için sünger yatak imalatı yapan firmamızın ürettiği oval sünger yatakların tamamı bu özelliklere sahiptir. Gönül rahatlığı alıp, kullanabilir, firmamızı ziyaret ederek ürünleri görebilirsiniz.

Oval sepet beşik yatağı ölçüsü nasıl alınır?

Aşağıdaki fotoğrafta oval sepet beşik için ölçü almanıza yardım olacak bir çizim bulunuyor. Turuncu çizgi yatağın bir uçtan bir uca iç uzunluğu. Bu kısım aynı zamanda yatağın en uzun noktasıdır. Yeşil çizgi yatağın enidir. Mavi çizgi ise eğimsiz olan bölgenin ölçüsüdür. Eğim mavi çizginin bittiği yerlerden başlamaktadır. Bu çizgilere göre oval beşik yataklarının ölçüsünü basit bir şekilde alabilirsiniz. Bazı oval beşiklerde mavi olan kısım düz olmaya biliyor. Bunun için 4. bir ölçüye daha ihtiyacımız olur ki, o beşiğin en orta kısmından en geniş en ölçüsüdür. Yani yeşil çizginin paralelinde beşiğin tam ortasından almanız gereken ölçüdür.

Nasıl Alabilirim?

Mağazamızda bulunan örnek ölçüleri incelemenizi tavsiye ederiz. Eğer ölçünüz mağazada bulunuyorsa, direk sipariş verebilirsiniz. Ölçünüze uyan bir yatak bulunmuyorsa ölçü aldıktan sonra oval yatak fiyatları için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Bu ölçüleri whatsapp yada mail ile bize ulaştırdığınız taktirde müşteri temsilcimiz size fiyat verecektir. Online mağazamızda bulunan oval bebek yatakları ve fiyatları için TIKLAYIN.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.