Yenidoğan bebek yatağı nasıl olmalı?

160 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Yenidoğan bebek yatağı nasıl olmalı?

Yenidoğan yatak seçimi çocuğun gelişimi açısından çok önemlidir. Özellikle 1 yaşına kadar bu konuya çok dikkat edilmelidir. Anne ile çocuğun bu süre boyunca yakın olması gerektiğinden dolayı tercih edilen yataklarında öne uygun bir şekilde seçilmesi çok önemlidir. Aksi taktirde bebeğin uyku düzeninde bozulmalar olacaktır. Bu da gelişim sürecinde ki çocuğa zarar verebilir. Dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi bebeklerin ilk 6 ay ve ondan sonraki altı ayı için farklı tipte yatak seçimidir. Bu iki dönem uykuyu çok seven ve gelişmesi için uyuması gereken bebeklerin çok ihtiyaç duyduğu bir durumdur.

Yenidoğan bebek için pamuk yatak çok uygun bir tercih değildir. Çocuklar için düzenli ve düzgün bir zeminde uyku çok önemlidir. Sadece pamuk dolu olan yataklarda öbekleşme genellikle sık rastlanan bir durumdur. O nedenle tercih ederken tamamen pamuk olan yatakları tercih etmeniz yanlış bir karar olacaktır. Aynı zamanda pamuğun içerisinde akar isimli bakteriler sıklıkla bulunmaktadır. Bu da bağışıklık sistemi tam oturmayan çocuklarda alerjik reaksiyonların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı pamuk yatağı çocuğunuzda kullanmanız tavsiye edilmez. Seçtiğiniz yatağın ortopedik ve yıkanabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede kılıf ve yatak yıkanarak bakteri oluşumunun önüne geçilmiş olacaktır.  Bu noktada en mantıklı yatak yaysız sünger yatak olacaktır. Firmamız beşiğinize özel ölçü sünger yatak yapmaktadır. Konuyla ilgili alt panelde sorularınız sorabilir yada direk iletişim kanalları ile ulaşabilirsiniz.

Yarı ortapedik bebek yatağı yeni doğan çocuklar için en çok tavsiye edilen yataktır. Çünkü bu yatakta bebeğin sağlıklı uyuması sağlanmaktadır. Ortapedik yatak tercih edilirken sünger olanları tercih etmek gerekiyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bu türde yatakların özellikle yeni doğanlar için çok verimli bir uyku ortamı sağladığı görülmüştür. Alınacak sert sünger bebek yatağının boyunun ise ideal olarak 70*120 boyutlarında olması tavsiye edilmektedir. Bu ölçülerde ilk 12 ay için bebek için sağlıklı bir uyku ortamı oluşturulmuş olur.

Yenidoğan bebek için pamuk yatak değil sert sünger bebek yatağı tercih etmelisiniz. Full ortapedik yada yarı ortapedik bebek yatakları içerisinde yay bulunan metal aksanlı yataklardır. Bu yataklar yerine sade süngerden yapılmış sert ve sağlıklı beşik yatağı tercih etmelisiniz.

Sünger yatağı sipariş vermek için Ana Menü’den sipariş bölümünü tıklayabilirsiniz.

Günümüz koşullarında bebekler için içinde demir parçalarından oluşan yaylı yataklar yerine sadece süngerden yapılmış sert yatakların daha sağlıklı ve kullanışlı olduğu herkes tarafından biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Katlanabilir Şezlong Minderi Kılıfı ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

REKLAM REKLAM
Yorum Yaz