En sağlıklı bebek yatağı hangisi?

Bebek yataklarını tercih ederken dikkatli olmak gerekir. Çünkü bebeklerin sağlıklı bir uyku çekerek gelişimini sorunsuz tamamlamasında bu yatakların çok büyük etkisi olacaktır. İyi bir uyku için doğru yatak tercihi yapılmalıdır. O nedenle yatağınızı almadan önce sizin için gerekli olan tavsiyeleri bir sepette toplayarak öyle karar vermeniz doğru olacaktır.

Yaysız Bebek Yatağı

Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda bebek yataklarının yaysız bebek yatağı olması tavsiye ediliyor. Sünger kalitesinde dansite olarak ifade edilen değer bebeğin daha rahat uyku çekmesinde yardımcı olacak en önemli değerdir. Siz de bu önemli tavsiyelere uyarak bebek yatağı tercihinizi ona göre yapmanız gerekecektir. Yapılan araştırmalar ayrıca ürünlerin hepsinin bu ölçüler içinde olmadığını ortaya koymaktadır. O nedenle sizler bebeğiniz için yatak alırken bu noktaya dikkat etmelisiniz. Bebek yatakları için genel HR yada 35-26 DNS sünger tavsiye edilir. Aslında bu kadar yoğun süngere gerek yok. Çünkü bebeğin yatağa uyguladığı bir basınç yok. Bununla beraber firmamız tarafından üretilen sünger yataklar yaysız, içinde demir malzeme bulundurmayan gerçek full ortapedik yatak olduğu için aşırı yoğun sünger almak sadece israf olur. Bizim tavsiye ettiğimiz sünger bebek yatak kalitesi 28 DNS’dir. Bebek yatak ölçüleri 32 36, 60 120 olarak satılmaktadır. Özel ölçü bebek yatağı için lütfen irtabat kurunuz.

Bebek yatağı nasıl olmalı?
Solda müşterimizden gelen, beşik ve karyola içinden çıkan yatak örneği sağda firmamız tarafından imalatı yapılan sünger bebek yatağı resmi bulunuyor. Bu iki yatak arasındaki bir kaç farkı şöyle sıralayabiliriz:
1. Soldaki yatak polyester ve oldukça ucuz astardan yapılmış. Firmamızın yatakları ise %100 pamuklu kumaştan yapılmaktadır.
2. Soldaki yatakta kullanılan sünger en ucuz ve kalitesiz olan, omuz vatkasında kullanılan bulaşık süngerinden daha kalitesiz süngerdir. Firmamız gri süngerin en kalitelisi olan 32 DSN süngeri kullanmaktadır.
3. Müşteriden gelen yatakta elyaf kullanılmamış, firmamızın ürettiği yataklarda sünger çevresi elyaf ile sarılmaktadır.
4. Yatak kılıfı fermuarsızdır. Firmamızın yatağı fermuarlıdır, yıkanabilir özelliğe sahiptir.
5. Soldaki yatakta işçilik oldukça kalitesizdir, Firmamızın yatağında oldukça dikkatli bir emek sarf edilmiştir. 6. Yatak kalınlığı 5 cm’dir. Firmamızın ürettiği yatak 10 cm’dir.
En sağlıklı bebek yatağı
Bebekler için en ideal yaysız sert sünger bebek yataklarıdır. Hem yıkanabilir kılıfları ve hem de sağlıklı olmaları sebebi ile yaylı yataklardan daha avantajlıdır.

Yeni Doğan Bebek Yatağı Tavsiye

Yeni doğan bebek yatağı nasıl olmalı? Biz yaysız full ortapedik sünger bebek yatağı tavsiye ediyoruz. Hem kaliteli ve hem de sağlıklı olan bu bebek yatakları aynı zamanda yıkanabilir özelliğe sahiptir.

Yeni doğan bebek yatağı tavsiye almak doğru yatağı çocuğunuz doğmadan alarak odasına yerleştirmeniz için yardımcı olacaktır. Tercih edeceğiniz yatağın çok sert olmamasına ve yarı ortapedik olmasına dikkat etmenizde fayda var. Bebeğin terlemesinin önüne geçmek içinse yatağın içinde ki pamuğun tamamen organik olmasına önem verilmelidir. Bu sayede isilik gibi sorunların önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca tercih edilen yatağın odanın boyutlarına uygun olması ve yıkanabilir olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Bebek yatağı nasıl olmalı?

Özellikle annelerimizin çok merak ettiği bebek yatağı nasıl olmalı sorusu çok dikkat çekiyor. Çocukların ilk altı 6 ay için kullanılan yatakla o dönemden sonra kullanılacak yatak tipi birbirinden farklıdır. Tercih ederken en çok dikkat edilmesi gereken iki detay çocuğun sağlığı ve güvenliğidir. Piyasada bulunan yataklar arasından çocuğunuz için en düşük olarak yarı ortopedik olanları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ayrıca alınacak yatağın keskin köşelere ve çıkıntısı bol olan noktalara sahip olmaması gerektiği unutulmamalıdır. Bu çocuğu korumak için önemlidir.

Özetleyecek olursak, yıkanabilir pamuklu kumaştan yapılmış, içinde yay olmayan sadece süngerden imal edilmiş yataklar en sağlıklı yataklardır.

Benzer Yazılar

11 Yorum

  1. Bebeğim 7 aylık. Kaç dns sünger yatak sipariş etmeliyim? Bir de kaç cm kalınlığı olmalı? Uzun süre bu yatakta yatacak. Ayrıca ölçüleri yazıp hesapla butonuna bastığımzda çıkan fiyat sadece sünger fiyatı mı yoksa dıl kılıfıyla elyafıyla beraber olan fiyat mı?

    1. Bebek sünger yatak kalitesi en az 22 DNS olması gerekir. 22-32 Arası sizin tercihiniz olur. Hesaplama konusunda kılıflı olarak ayrı hesaplama tablosu var. Onu kullanabilirsiniz.

  2. Cocuklarimizin besikleri için 120x60x14 cm de 2 adet sert sünger fiyati yada tavsiye edebileceğiniz sünger modelleri için bilgi vermenizi rica ediyorum..

  3. Birde kızımın yatağı özel ölçü 105 en 165 boy sünger bebek yatağı için fiyat rica edebilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir