Bel fıtığı için yatak

1060 defa okundu 8 defa yorumlandı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Bel fıtığı hastaları için sünger yatak konulu yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımız sadece bir tavsiye içerikli bir yazı olacaktır.

Bel fıtığı hastalarının aramış olduğu yatak çeşidi sert ve yaysız yataklardır. Fakat piyasada genellikle yaylı yataklar bulunuyor. Çünkü yaylı yatak yapmak maliyet açısından daha uygundur. Yaysız sünger yatağın maliyeti daha yüksek olduğu için firmalar yaylı yatak yapmayı tercih etmektedir.

Toplum olarak rahat ve yumuşak yatakları tercih etmekteyiz. Halbuki en sağlıklı yataklar sert ve yaysız yataklardır.

Bel fıtığı için Full ortapedik yatak nedir?

Önce bunun tanımını yapmamız gerekiyor. Full Ortapedik yataklar genellikle rahat ve yumuşak olduğunu düşünülen yataklardır. Halbuki durum bu şekilde değildir. Sanıldığının aksine ortapedik yakaklar sert yataklardır. Yatak firmaların yaylı yatak yaparken, yayların arasına sünger takosları koyarlar. Bu takos sayıları azaldıkça yatak kalitesi düşer, takos sayıları arttıkça yatak kalitesi artar. Fakat, kullanılan sünger takosların kalitesi de önemlidir. Yatak piyasasında genellikle ekonomik sünger kullanıldığı unutulmamalıdır. Full ortapedik yataklarda bu bahsettiğimiz takos süngerler daha fazla bulunduğu için full ortapedik şeklinde isimlendirilmektedir.

Bel fıtığı yatak tavsiyesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu yazı tamamen bir tavsiye üzerine hazırlanmıştır. Bel rahatsızlığı olan hastalar için doktorların full ortapedik yatak tavsiye ettiğini hepimiz bilmekteyiz. Bizler yatak firmaları gibi yaylı yatak yapmıyoruz. Yapmış olduğumuz yataklar yaysız ve full süngerden oluşmaktadır. O sebeple bel fıtığı olanlar için de bu yönde bir tavsiyemiz olacaktır.

Bel fıtığı yatak seçimi nasıl yapılmalı?

Bu konuda en doğru tercih doktorun size tavsiye ettiği yatak şeklidir. Eğer doktorunuz size yumuşak yatak derse, size yumuşak süngerden yatak yapabiliriz. Eğer doktorunuz visko sünger önerirse, visko süngerden yatak da yapabiliriz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi, bel fıtığı hastalarının kullanması gereken yatak sert süngerden yapılmış yataklardır.

Firmamız nasıl yatak yapıyor?

Bu sorunun cevabı çok basit. Çünkü bizim yapmış olduğumuz yatakların 4 hammaddesi bulunuyor. Sünger, kumaş, elyaf ve fermuar. Kumaşlar genellikle dokuma, pamuklu ve yıkanabilir özelliğe sahiptir. Yatak minderi fermuarlı olduğu için kirlendiği zaman yıkanabilir özelliği bulunuyor. Sünger kalitesi ise isteğe bağlı olarak 28-32 DNS aralığındadır. Sünger kalitesi de tamamen kullanıcıya göre değişir. Fakat bizim tavsiyemiz an az 10 cm kalınlığında olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Şezlong minderi ve şenzlong süngeri başlıklı makalemizde şenzlong minderi fiyatları, şenzlong süngeri fiyatları ve Şezlong minderleri hakkında bilgiler verilmektedir.

REKLAM koltuk imalatı telefon REKLAM
Yorum Yaz

7 Yorum
 • enver yalçınCevapla

  90.190.ölçülerinde 10 cm ve 20 cm kalınlıklarında 32 dns süngerden iki ayrı yatak fiyatı hesaplaya bilirmiyiz.

  Nis 13, 2017 22:11
  • marmaraCevapla

   Merhaba.

   1. sınıf malzemeden yıkanabilir fermuarlı kılıflı yatak: 550 TL. Sadece süngerini isterseniz 399 TL

   İyi günler.

   Nis 29, 2017 17:27
 • Ferda ÖnerCevapla

  Karavan için 130×180 yatak ihtiyacım var. Bunun için bir teklif gönderir misiniz.

  Eyl 11, 2017 06:28
  • marmaraCevapla

   Merhaba. Karavan için yatak yapabiliriz. Kalınlık kaç cm olacak.

   Eyl 12, 2017 19:23
 • BilalCevapla

  160a 200 ölçüsünde 32danse12cm yatak nekadar tutar.

  Eyl 30, 2017 22:46
  • marmaraCevapla

   Sert sünger yatak olacak değil mi?

   Eki 04, 2017 11:59
 • SelmaCevapla

  Belim tutuluyor sürekli. Bel fıtığı varmış sanırım. Bel fıtığı başlangıcı diyorlar. Sert yatakta yatmam gerekiyordu. Doktorlar sert süngerli yatakta yatman senin için daha sağlıklı dedi. Ben de bu firmadan sert yatak yaptırdım. Yaysız tamamen sert süngerden. Çok sağolsunlar yıkanabilir güzel bir kılıflı sert yatak yaptılar. Fel fıtığı yada bel ağrısı olanlara tavsiye ederim.

  Eki 04, 2017 11:57