Montessori Bebek Yatağı & Çatılı Yatak

Montessori oda takımı son yıllarda en ebeveynlerin ilgiyle takip ettiği mobilya türlerinden biridir. Montessori yatak odaları bebeklerin daha özgür bir ortamda uyumasını ve oynamasını sağlayan bir dekorasyon türüdür.

Ebeveynler için bebeklerin yeri tarif edilemeyecek kadar ayrı ve özeldir. Bu sebeple, anne ve babalar bebek odası tasarlarken en güzel ve şirin olanı arayıp bulmak isterler. Sanırız bundan dolayı evlerin eğlenceli kısımları da bebek odalarıdır. Tabii burada sadece odanın renkleri ve tasarımına takılmayıp biraz da bebeğin uzun vadede gelişmesi, emeklemesi ve yürümesine uygun olarak ortamların hazırlanması gerekir. Güvenlik konusu en önemli madde olurken, ikinci plana gelişim için en elverişli ortamı hazır hale getirmek olmalıdır. Ferah bir tasarıma sahip oluşturacağınız odada, eşyaları kendi zevkinize göre değil, daha çok bebeğinizin gelişimini ve sağlığını ön planda tutmalısınız. Konuyla ilgili bebek sünger yatakları yazımızda oldukça önemli bilgiler verdiğimiz için bu kısmı çabucak geçiyoruz.

Montessori bebek yer yatagi

Firmamız tarafından üretilen ürünler çatılı montessori yatak ve çatısız montessori yatak olmak üzere iki çeşittir. Ev şeklinde bebek yatağı olarak bilinen bu ürünler temel olarak üç kısımdan oluşur:

  1. Ahşap gövde
  2. Sünger bebek yatağı
  3. Yan koruma

Ana çerçevede fırınlanmış gürgen ağaç kullanmaktayız. Demonte olan bu ürünü Türkiye’nin her tarafına kargo yapabiliriz. Sizler de montessori çoçuk yatak modellerinden sipariş vererek evinizde kolayca kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Yatağın yanlarında kullandığımız korumlar ve yer yatağı tamamen süngerden olup üst kalite malzemeden üretilmiştir. Yataklarımız ve yan korumlar için ilgili sayfaları incelemenizi tavsiye ederiz.

Yan koruma minderleri detayları için TIKLAYIN

Bebek sünger yatak detayları için TIKLAYIN

Montessori yatak çeşitleri üç kısımdır:

  1. Çatılı montessori yatak
  2. Çatısı montessori yatak
  3. Yarım çatılı montessori yatak

Montessori ev yatak modelleri diğer beşik türlerine göre daha alçak yapıdadır. Firmamızın üretmiş olduğu yataklarda metal yay bulunmamaktadır. Öte yandan kılıflar yıkanabilir ve %100 pamukludur.

Montessori yer yatagi

Tek kişilik montessori yatak 120×200 CM ebatlarında satışa sunulan bu ürünleri özel ölçü olarak da sipariş verebilirsiniz. Bu ürünler uzun vadeli ve dayanıklıdır. Bebekler olgun yaşlara erişene kadar yataklarda herhangi bir eskime yada yıpranma olmayacağı için ölçüyü küçük tutmamanızda fayda var. Bunun için birkaç ölçü alternatifini de tavsiye edeceğiz.

Montessori yatak 100×200 olarak çokça tercih edilen bir ölçüdür. Eğer odanız çok büyük değilse bu ebatta sipariş verebilirsiniz. Bir diğer ölçü olarak 90×190 montessori yatak da alternatifler arasında yer alabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.