Yorgan elyafı & döşemelik elyaf ve fiyatları

Silikon boncuk elyaf ve yorgan, seccadelik, düz ve kalın elyaf çeşitleri hakkında bilgiler verelim. Boncuk silikon elyaflar konusuna gelmeden önce yorganlık elyaflardan söz edelim. Yorgan konusunda herkesin farklı bir tarzı vardır. Kimisi battaniye ile yatmayı tercih ederken kimisi de yumuşak ve hafif yorgan tercih eder. Eğer sizde yumuşak ve hafif bir aynı zamanda sıcak tutacak bir elyaflı yorgan yapmak için malzeme arayışına girdiyseniz doğru adrestesiniz demektir. Çünkü firmamız yorganlık elyaf satmaktadır. Elyaf nereden alınır, nerede satılır araştırmasını yapıyorsanız doğru adrestesiniz. Yorgan için elyaf çeşitleri genellikle boncuk ve vatka elyaf olarak satışa çıkıyor. Toptan ve perakende elyaf satın almak isteyenler web sayfamızı inceleyerek ürünler ve fiyatları hakkında detay sahibi olabilir. Elyaf hayvan, bitki ve madeni kaynaklardan elde edilen hemen hemen her sektörde kullanılan halı kumaş mobilya ve kıyafet gibi sektörlerde de kullanılmaya başlanmış,  mobilya sektöründe ise genellikle koltuk, minder, yastık ve yorganlarda kullanılan bir malzemedir. Bunun yanı sıra çeşitli kimyevi usullerde elde edilen elyaflarda bulunmaktadır. Elyaflar ikiye ayrılır bunlar; Boncuk silikon yorgan elyafı ve metrelik vatka elyafıdır. Boncuk yorgan elyafı genellikle ufak yuvarlak taneler şeklinde bulunup yastık ve minder yapımında kullanılırken vatka elyaf ise genellikle büyük tek parça halindedir ve yorgan yapımında kullanılır. Yorgan yapımı için metre elyaf artık vazgeçilmez bir madde haline gelmiştir. Yün, pamuk gibi maddelerin yerini almıştır. Bu yüzden de yorgan elyafı satışları bir hayli artmıştır. Sizlerde rahatınıza düşkünseniz yastığınızı silikon boncuk elyaf, yorganı ise silikon yorgan elyafı seçmelisiniz. Peki bu yorgan elyafı nereden alınır diyorsanız şuan doğru yerdesiniz . İsterseniz birazda sizler için hazırlamış olduğumuz yorgan elyaflara bir göz atalım.

 

yorgan elyafları

 

Müşterilerimizin birçoğu silikon elyaf yorgan mı? Yün yorgan mı tavsiye edersiniz? Şeklinde sorular soruyor. Öncelikle bu soruyu sorma sebebine göre cevap değişir. Eğer kastınız ekonomik olanı tercih etmek ve uygun fiyatlı ürün arıyorsanız tabii ki elyaf yorgan tercih edebilirsiniz. Fakat sağlık noktasında hangisi daha zararlı yada sağlıklı şeklinde soruyorsanız cevabımız değişir. Tabii ki sağlık bakımından yorgan, yastık ve minder için ideali doğal olan ürünlerdir. Sadece yorgan için değil kıyafet, halı, perde ve aklınıza gelebilecek bütün tekstil ürünlerinde gerçek yün en sağlıklı olanıdır. Fakat firmamızda yün satışı yoktur 🙂

 

elyaflar

 

Yukarıda görmüş olduğunuz silikon yorgan elyafı modelleri görseldir. Firmamızdan silikon yorgan elyafını temin edebilirsiniz.

 

yorgan elyafı

 

KUMAŞ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Elyaflar Dünya üzerinde pek çok sektörde kullanılmaya başladığı için elyaf üretimininde gitgide arttığını söylemek mümkün. Mobilya sektöründe genellikle koltuk ve yatak tarzı mobilyalarda kullanılır. Kumaşın ömrünü uzatır, daha dolgun gösterir, malzemenin potluk yapmasını önler. İnce elyaflar daha yumuşak olur dolayısıyla dikişe daha yatkındır. Nemi çekmesinin yanı sıra buharlaşarak bu nemi dışarıya attığından dolayı özellikle yaz aylarında daha çok işinize yarayacaktır. Elyaftaki diğer özellikler ise parlaklık, incelik, mukavemet, ısı iletkenliği, su çekme özelliği, esneklik, ısı etkisi, küflenme, boyanırken kolay boyanması gibi özelliklerdir. Bu özellikler ise hem üretici firmanın hemde kullanıcının memnuniyetini temsil etmektedir. Elyaf artık hayatımıza o kadar çok karşımıza çıkıyor ki iplikle karıştırılarak halı, kumaş, kıyafet gibi malzemelerin yapımında da kullanılıyor. İsterseniz birazda sizler için hazırladığımız elyaf görsellerine bakalım…

 

döşemelik elyaf

 

İnceliğine, kalınlığına, kullanım yerlerine göre değişik şekillerde döşemelik elyaf bulunur. Şimdi merak ediyorsunuz belkide döşemelik elyaf nerede satılır? Döşemelik elyaf İstanbul ilinde daha çok kullanıldığı için daha çok satış göstermiştir. Ama  Türkiye’ nin bir çok ilinde döşemelik elyaf satışı yapılmaktadır. Tamam elyafın nerelerde satıldığını biliyoruz ama piyasada bir çok firma mevcut. Döşemelik elyaf nereden alınır, hangi firma daha güvenli diye soruyoruz kendimize. Firmamız satışını yaptığı malzemenin her zaman arkasında durmuştur. Her zaman için amacı müşteri memnuniyeti olduğundan sizlerde firmamızdan aldığınız ürünlerden pişmanlık duymayacaksınız….

 

elyaf çeşitleri

 

elyaf modelleri

 

Yorgan ve Döşemelik Elyaf Fiyatları

90 gr m2 — TL.

300 gr elyaf m2 fiyatı: — TL

500 gr Elyaf m2 fiyatı: — TL

Boncuk Elyaf Kilo Fiyatı: — TL

Güncel fiyatlar online mağazamızda yayınlanmıştır. Özel ölçünüze göre sipariş verebilirsiniz.

BURADAN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ (TIKLAYIN)

Türkiye’nin bütün şehirlerine kargo yapılmaktadır. Fiyatlar kargo dahil değildir.

 

elyaf

 

Elyaf Çeşitleri

Dilerseniz kısaca elyaf çeşitleri hakkında kısaca bilgi verelim.

 

Silikon Boncuk Elyaf

Boncuk elyaf

 

Boncuk elyaf nedir? Diğerlerinden farkı nedir? Kısaca yanıtlayalım: Boncuk elyaf silikonize elyafın tüm özelliklerini taşıyan ufak topçuklardan oluşan elyaf türüdür. Yastık yada minder içine kullanılır. Daha çok kırpıntı denilen sünger parçaları ile karıştırılır. Yorgan yapımı için de kullanılır. Silikon boncuk elyaflar kilo ile satılır. Boncuk silikon kilosu için mağaza sayfamızı tıklayabilirsiniz.

 

Döşemelik vatka elyaf

Döşemelik elyaf minder yada yastıklarda süngerin üzerine sarılır.

Döşemelik elyaflar gramlarına göre kalınlık incelik gösterir. 90-100 gr elyaf döşemelik elyaf olarak kullanılır. Minder ve yastıklarda süngerin  etrafını sarmak için tercih edilir. Seccadelik elyaf da bu kısma girer.

300 gr elyaf daha kalın elyaftır. Düz elyaf olarak bilinen bu tür ürünler, döşemelik olarak da kullanılacağı gibi ince yorgan, çanta ve çeşitli oyuncaklardan kullanılır. 

500 gr elyaf: Metrelik kalın elyaf yada yorganlık elyaf deyince ilk akla gelen elyaf türüdür. Bebek beşik korumalarında da kullanılsa da biz sünger kullanımının daha uygun olduğunu düşünüyoruz. 

Yukarıda görmüş olduğunuz elyaf çeşitleri görseldir. İstediğiniz elyaf türünü firmamızdan temin edebilirsiniz. Boncuk elyaf kilosu ve düz elyaf fiyatları için online mağaza bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

KUMAŞ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.