Koltuk kaplama ve döşeme renkleri

Mobilyalar bazen yenilenmek ister, tamamen değiştiremezsek bile en azından yüzlerini değiştirmek için çaba sarf ederiz ve son model kumaş seçeneklerinden yararlanmaya çalışırız. Son yıllarda ev tekstil ürünlerinin gösterdiği aşamayı dekorasyon firmalarında da görüyoruz, bir birinden değişik desen ve renklerdeki koltuk kaplama kumaşları hayran olunacak kadar çeşitli ve güzel. Kolay kir tutmayan ve kirlendiği zaman da hemen basit bir sünger yardımı ile ve deterjanla silinerek temizlenebilen koltuk yüzü olacak kumaşlar bayanlar arasında çok popüler. Koltuk kaplama renkleri ise her zevke hitap edecek kadar çok ve çeşitli. Su geçirmez, leke tutmaz, yanmaz kumaşlar arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

KUMAŞ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

İthal edilen veya yerli malı koltuk kaplama kumaşlarının zengin skalası sizleri çok mutlu edecektir. Goblen, tay tüyü, şönil,kadife, brokar, keten, koton, saten ve daha pek çok değişik kumaş ve renkler koltuklarınızın yüzünü değiştirmek istediğiniz zaman hizmetinizde. Koltuk kaplama renkleri sezonlara göre değişiklikler gösteriyor, yaz günleri daha cıvıltılı renkler seçilirken kış aylarında yapılan koltuk döşemelerinde kış konseptine uygun olarak daha koyu ve ağır renkler tercih ediliyor. Ama bu tamamen sizin zevkinize bırakılacak bir seçimdir, sizin diğer mobilya takımlarınızla da uyu sağlaması gereken renkleri seçmenizi öneriyoruz.

Güzel ve göz alıcı bir ev dekorasyonu için zevkle seçilmiş eşyalar, koltuklar, masa ve sandalyeler, halılar, perdeler ve süs eşyaları çok önemlidir. Bu eşyalar belli bir tarza uygun olarak ve birbirlerini tamamlayacak şekilde seçilir. Ancak modelleri kadar eşyaların renkleri de önemlidir. Birbiriyle uyum sağlayan renkler seçilerek evlerde mükemmel bir atmosfer oluşturulur. Eskiden dekorasyonlarda renk uyumuna bu kadar önem verilmezdi ve hatta özellikle koltuklarda koyu renk çok tercih edilirdi. Ama modern dekorasyon anlayışında doğada bulunan tüm renkler kullanılıyor ve bu renklerle evler canlanıyor, hayat kazanıyor. Firmamız koltuk döşeme renkleri konusunda sizlere çok zengin seçenekler sunuyor.

Koltuk döşeme kumaşlarımızda beyazda siyaha, pembeden kırmızıya, maviye, yeşile, mora, sarıya kadar her renk bulunuyor. Bu renklerin her türlü tonu da kumaşlarımızda yer alıyor. Bu renkler tek olarak kullanılarak koltuklar döşeniyor ama birlikte kullanılarak da çok güzel görünümlü koltuklar yapılıyor. Oturma kısmı farklı, dayanma kısmı farklı renklerle yapılmış, ya da minderleri ve yastıkları farklı renklerle yapılmış koltuk takımları göze çok hoş görünüyor. Koltuk döşeme renkleri salonun diğer renkleriyle de uyumlu olmalıdır. Duvar rengiyle, halı ve perdelerin rengiyle uyum sağlayacak renkler seçilmelidir. Tüm eşyalarda aynı renk kullanıldığında kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Koltuklarınız siyah renkliyse diğer eşyalarda siyaha canlılık veren renkler kullanılmalıdır. Ya da koltuklarınız çok sayıda rengin bir arada bulunduğu çiçek desenliyse, perde ve halıların düz renk olması daha güzel olacaktır. Çizgili renkli koltuklarla çiçek desenli halılar güzel bir uyum sağlamayacaktır.

Renklerin uyumu sağlandığında salonunuzda mükemmel bir görünüm olacaktır. İç açıcı, aydınlık, ferah, canlı bir salon dekorasyonu için renklerin seçimi çok önemlidir. Firmamızda her zevke hitap edecek koltuk döşeme renkleri kullanılarak koltuk imalatı yapılıyor. Zevkinize hitap edecek zengin renk seçeneklerini firmamız kumaşlarında bulacaksınız. Renkli kumaşlarımız son derece kaliteli olup deforme olmazlar ve renkleri solmaz. Salonunuzda bir yenilik yapmak istiyorsanız koltuklarınızın döşemesini değiştirebilirsiniz. Firmamız koltuklarınızı dilediğiniz renkli kumaşlarla yeniden döşeyecek ve yepyeni koltuk takımlarına sahip olacaksınız.

Desenli kadifeler, bordo ve yeşil tay tüyü kumaşlar bu senenin trendi olarak çıkıyor karşımıza. Bayrak kırmızısı ve haki yeşili de en çok tercih edilenlerden, desenli kumaşlar için de en çok çiçek motifleri olanları seviyor bayanlar, kendinden desenli olanlar da ikinci sıradaki yerlerini koruyorlar. Koltuk kaplama renkleri arasında bayrak kırmızısı ve bordo da var, son yılların en çok beğenilen rengi olan mürdümü de unutmamak gerekir. Genellikle koyu renklerden oluşan bir tablo çizdik size ama moda bunu gerektiriyor. Daha açık renklerde yok mu, elbette ki var, dediğimiz gibi önemli olan sizin tercihlerinizdir. Maviler, bejler, vizonlar, somonlar, sarılar renklerin dünyasını ayaklarınıza kadar getiriyor. Koltuklarınızı özenle kaplayacak bir firma ile anlaşmanız çektiğiniz tüm sıkıntıyı unutturacak ve yenilenen koltuklarınızla çok mutlu olacaksınız.Marmara koltuk ile hayatı doya, doya yaşamanın tadını çıkaracaksınız.

KUMAŞ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.