Eski berjer koltuk yenileme

Anasayfa : Koltuk tamiri İstanbul : Eski berjer koltuk yenileme
Eski berjer koltuk yenileme

Her geçen gün daha fazla karşılaştığımız berjerler evlerin bir parçası olmayı yavaştan başarıyor. Aslında tek bir kişiyi rahat ettirebilmek adına çok doğru bir mobilya olan berjerler zaman içerisinde yıpranmasıyla birlikte bir elden geçirilmeyi gerektiriyor. Elden geçirildiğinde ise yepyeni bir berjere sahip olabiliyorsunuz.

Berjer Koltuk Yenileme Nasıl Yapılır?

Minderin Yenilenmesi: Berjerlerdeki en önemli kısım kuşkusuz minder. Minderin rahat olması ve güzel görünmesi berjerin genel görüntüsünü baştan aşağıya değiştirecektir. Bu noktada minderi sabitlendiği yerden çıkartarak yeni kumaş ile tekrardan kaplamak gerekiyor. Biraz olsun dikiş nakış beceriniz varsa eğer minderin kaplanması sizi çokta zorlamayacaktır.

Kollukların Yenilenmesi: Kollarımızı koyduğumuz yer olan kolluklar berjerin sabit kısımlarından birisi olduğu için kaplama işlemi biraz sıkıntı yaratabilir. Bunun için özel bazı aletlere ihtiyaç var ve eğer ki bu aletlere sahipseniz yeni kumaşı kol kısmına giydirerek gergin şekilde dikebilirsiniz.

Sırt Kısmının Yenilenmesi:  Sırt kısmı berjerlerde en fazla yıpranan yerlerden birisi ve bu yüzden sıkça yenilenmesi gerekebiliyor. Bu noktada da sizlere tavsiyemiz berjere farklı bir hava katabilmek adına berjerin diğer kısımlarında farklı renkte bir kumaş kullanmanızdır. Böylelikle çok daha modern bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

İskeletin Yenilenmesi: Berjerdeki tahta aksamda çabuk yıpranabilir ve yenilenmesi gerekiyor. Bu noktada  ilk olarak ayak kısımlarını zımparalamak ve üstüne ahşap dolgu macunu kullanmak işinizi görecektir. Bu işlemi birkaç sene tekrarladığınız takdirde berjerin ayak kısımları yepyeni bir görüntü kazanacaktır. Son olarak boyama işleminin de tamamlanmasıyla birlikte berjeriniz artık ilk günkü haline dönecektir.

Eski Berjer tekli koltuk yenilme tamir ve yüz değişimi için profesyonel hizmet almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.