Sünger Minder Modelleri

50 defa okundu 4 defa yorumlandı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Sünger minderler aslında en kullanışlı ev dekorasyon ürünlerinden biridir. Bunun sebebi öncelikle sağlıklı olması. Üzerinde herhangi bir mobilya boyası, cilası gibi kimyasal boya ve koku yoktur. Bununla beraber içinde yay gibi demir malzeme olmadığı için vücut sağlığına en uygun malzemelerden biridir. Bel ve sırt ağrıları için doktorların tavsiyesi de sert süngerden yapılmış minderlerdir. Kullanım kolaylığı ve taşıma rahatlığı sebebi ile oda dekorasyonunda istediğiniz şekilde değişiklik yapmaya uygundur. İster üst üste koyarak koltuk seviyesine getirin, ister yerde kullanın ve isterseniz palet üzerinde sedir gibi kullanın.

Minder modellerin tamamını görmek için tıklayın: MİNDER MODELLERİ

modern minder modelleri

Sünger minder fiyatları

Sünger minderlerin fiyatları ebatlara göre değişiyor. Tabii modeller de işçiliğe yansıdığı için, işçiliği fazla olan modellerin fiyatları da hali ile yüksek olabiliyor. Fakat standart minder fiyatları üzerinden konuşabiliriz. Örnek verecek olursak firmamız daha çok 70 cm eninde ve 100 cm boyunda minder satmaktadır. Bu minderlerin kalınlıkları 10 cm. Sırt yastıkları ise 40 cm yükseklikte ve yer minderi ile aynı uzunlukta. Bu şekilde bir minder bir yastık olmak üzere takımın fiyatı 200 TL’den başlıyor.

renkli minder yastık

Bu konuları da incelemenizi tavsiye ederiz.

Şark Köşesi

Döşemelik Sünger

Sünger minder nasıl yapılır?

Evde kendiniz de sünger minder yapabilirsiniz. Kullanmadığınız koltuk minderlerinin deforme olmuş süngerlerini değiştirebilirsiniz. Özel ölçü sünger siparişi vermek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yada elinizde kullanmadığınız ve süngeri sağlam olan koltuk minderlerini yer minderi olarak kullanabilirsiniz. Bu minderleri yüz değişimi yaparak süngerlerinden faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey süngerlerin ebatlarına göre yeni minder kılıfı sipariş etmek. Elimizde yüzlerce döşemelik kumaş kartelası bulunuyor. Bizimle irtibat kurarak bu kumaşlardan örnek isteyebilirsiniz.

Modern minderler

Sünger minder yatak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi doktorlar ve sağlık uzmanları bel ve sırt ağrısı hastalarına genellikle sert yatak yani full ortapedik yatak tavsiye ediyorlar. Full ortapedik yataktan kasıt sert olması ve yayların arasında bulunan sünger sayısının hem çok olması ve hem de bu süngerlerin sert olması. Fakat siz yaylı yatak almak yerine sadece kaliteli süngerden minder yatak siparişi verirseniz hem daha sağlıklı yatağa sahip olmuş olursunuz ve hem de daha dayanıklı bir minderiniz olur. Böylece yay sesi, yayların arızalanması gibi sorunlar da olmaz.

modern şark köşesi minderleri

Sünger minder nasıl yıkanır?

Sünger minderler yıkanması en kolay ev tekstil ürünlerinden biridir. Silinebilir koltuk minder kumaşları bir müddet sonra deforme olabiliyor. Bu sebeple en sağlıklı kumaşların yıkanma özelliği olan kumaş modelleri olduğunu unutmayın. Pekiyi sünger minder nasıl yıkanır? Öncelikle fermuarı açın ve minderi bir sandaviç gibi ikiye katlayın. İçeride katlı olan süngeri o şekilde bir torbanın içinden çıkarır gibi, süngeri açmadan kılıf içinden katlı olarak çıkarın. Yine kılıfın yıkanmasından sonra süngeri katlayarak kılıfın içine koyun ve süngeri içerde açın. Tabii minderi taktıktan sonra kılıfı biraz düzeltmeniz gerekecek. Yıkama konusuna gelince eğer minder kumaşınız yıkanma özelliğine sahipse kılıfları çamaşır makinesinde otuz derecede yıkayabilirsiniz.

köşe minder modelleri

Sünger minderler sedir üzerine yatak olarak kullanıma uygun ve yer minderi olarak da kullanıma uygun ev tekstil ürünüdür. Sünger minderler nasıl yapılır ve nasıl yıkanır? Örneklerle birlikte konumuzda açıklıyoruz.

Sünger minder modelleri

yer yastıkları yer minder ve yastık takımı

Bir önceki yazımız olan U köşe koltuk takımları başlıklı makalemizde U köşe koltuk fiyatları, U köşe koltuk modelleri ve u köşe koltuklar hakkında bilgiler verilmektedir.

REKLAM REKLAM
Yorum Yaz

4 Yorum
 • AslıCevapla

  80×190 iki adet yatak yaptırmak istiyorum sünger sert ve 15 cm den az olmayacak fiyat ne olur

  Şub 03, 2018 11:38
  • MarmaraCevapla

   Kaliteli sert sünger ve yıkanabilir pamuklu kumaş şeklinde 400 TL’dir.

   Şub 04, 2018 15:35
 • Tayfun KıbıcıCevapla

  28 dencide
  10 cm’lik gri süngerden
  50X200 cm X 2 Adet
  30X200 cm X 2 Adet

  kilim desenli pamuk+polyester karışımı malzeme ile kaplanılacak ve fermuarlı olacak.
  Fiyat ve teslim süresi rica ediyorum.

  Şub 20, 2018 13:21
 • Hande GÖYNÜKCevapla

  Kardelen 02 ve 10ın fiyatını öğrenebilir miyim

  Mar 18, 2018 23:33