Koltuk kaplama kumaşları ve fiyatları

Koltuk kaplama kumaşları  fiyatları

Modern çağın kullanım araçları arsında bulunan dekorasyon modelleri arasında koltuklar büyük yer tutmaktadır. Bu koltukların bazen kaplanması ve yenilenmesi gerekebilir. Koltuk kaplama kumaşları tercihi yapılmadan önce koltuğun uygulanılacak alnın belirlenip bu bölümeolan uyumuna göre yapılmalıdır. Yapılan bu mobilyaların ve koltukların kullanım amaçları zamanla artmaktadır. Koltuk kaplama işlemlerinde kullanılan kumaşlar tercih esnasında tamamen modaya ve ihtiyaca dayalı bir birleşim yapılmalı ve bu uygulanmalıdır.
Bu mobilyaların kalite faktörü kullanılan malzeme ile belirlenmektedir. Koltuk kaplama kumaşları oluşturulurken kumaşların yapısında bulunan çeşitli şekiller ve objeler ile daha farklı ya da daha modern görüntüler yakalayabilirisiniz. Birbirinden farklı olan kumaş sınıflarının değişkenliği mobilya tasarımcılarına üzerinde çalışmaları için yeni fikirler oluşturmalarında ve kullanıcı isteklerine bağlı olarak özel tasarımlar üzerinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Mobilya dekorasyon ürünlerinde doğru kumaş kullanımı tasarımcıların lüks fakat dayanıklı ürünlerin kullanılması ile üretilen malzemenin dayanıklılığı ve kullanım süresini uzatmış olursunuz.

Koltuk kaplama kumaşları fiyatları daha çok 15 TL’den başlamaktadır. Bu fiyatlar daha çok seri sonu kumaş fiyatlarıdır. Fakat seri sonu kumaşların dışında, sezon kumaşları da bulunuyor. Sezon kumaşı olarak, karteladan seçebileceğiniz döşemelik kumaşların fiyatı 25-30 TL’den başlayıp 100 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Örnek kumaşlar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Koltuk kaplama kumaşı fiyatları

Koltuk kaplama kumaşları tay tüyü

Tay tüyü kumaşlar son yıllarda çok popüler olsa da biz bu tür kumaşların satın alınmasını tavsiye etmiyoruz. Tay tüyü kumaş satıyor muyuz? Evet. Fakat müşteri tay tüyü alma noktasında ısrarcı olursa neden satmayalım. Bizim daha çok tavsiye ettiğimiz kumaşlar dokuma kumaşlardır. Bu kumaşlar daha sağlıklıdır. Yıkanabilir özelliğe de sahiptir. Tay tüyü kumaşlar sadece silinebiliyor. Bir müddet sonra bu silinme özelliği de kayboluyor ve sürekli silinen kumaş deforme olabiliyor.

Tay tüyü kumaş fiyatları: 25-40 TL arasında seyretmektedir. Bu fiyatlar metre fiyatları olup, döşemelik kumaşların enleri 140 cm’dir.

Leke tutmayan koltuk kaplama kumaşı

Döşemelik leke tutmayan kumaşlar

 

Koltuk kaplama kumaşları leke tutmayan

Aslında leke tutmayan kumaşlar pamuklu olmayan ve üzerinde bir çeşit mum gibi ilaç olan kumaşlardır. Çünkü pamuk oranı arttıkça, kumaşın leke tutması da artıyor. Kimyasal özelliği yüksek olan, polyester gibi petrol ürünlerinden yapılmış kumaşların sağlığa zararlı olduğunu unutmayın. Bu doğrultuda bilgi verdikten sonra gelelim leke tutmayan kumaş fiyatlarına..

Leke tutmayan döşemelik koltuk kaplama kumaşları fiyatları: 30 TL’den başlayıp 60 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Döşemelik tay tüyü kumaş fiyatları
Mobilya ürünleri arasında koltuk üretiminde kullanılan malzemesinin bu ürünün kalitesini ne kadar etkilediğini anlamak için bu konuda bazı temel tasarım kurallarını bilmemiz gerekmektedir. Koltuk kaplama kumaşları bizler için önem arz etmese de kullanım süresi ilerlediği dönemde en çok bizlere rahatsızlık vermektedir. Koltuk tasarımında görsellik ve fonksiyonel olmak üzere üretilen ürünler ikiye ayırabiliriz. Bu mobilyaların üretiminde kullanılan kumaşlar modanın oluşturulmasında büyük katkısı vardır.

Yorumlara Kapalı