Koltuk döşeme (%60 i̇ndirim)

Anasayfa : Koltuk döşeme (%60 i̇ndirim)

Koltuk döşeme işi bir sanattır. İskelet, kumaş ve sünger gibi yarı mamüllerin en şık ve kaliteli bir işçilikle bir araya getirilmesine genel olarak koltuk döşeme denmektedir. Koltuğun rengi, tarzı, çizgisi onun görsel olarak duruşunu ifade ederi. İyi bir döşeme ustası bir koltuğa bakınca ondaki renk uyumsuzluğunu, kumaş tercihini ve diğer etkenleri anında farkeder. O sebeple koltuk imalatı yaptırmak isteyenlerin yada koltuk tamiri yaptırmak isteyenlerin bu konuyu göz önünde bulundurması gerekir. Uzun yıllar koltuk imalatı yapmış, tercübeli ustalarımız yüzlerce kumaş kartelası örneği sunarak mekanınızda bulunan koltukları en güzel işçilikle kaplayacaktır.
koltuk tamircisi

Koltuk döşeme ustasının tecrübe ve yeteneği önemli olmakla beraber, ustanın kullandığı döşeme malzemeleri de çok önemlidir.

Bir koltuk takımının kaliteli olabilmesi için en önemli üç malzemenin de kaliteli olması gerekir. Bu malzemeler iskeler, kumaş ve süngerdir.

İskeletin ham maddesi gürgen yada kayın olması gerekmektedir. Sunta gibi sıkıştırılmış malzemeler iskelette kullanılamaz. Ancak bazı bölgelerde, kısmen kullanılabiir. Çünkü sunta belli zaman sonra dağılmaya ve nemli ortamlarda koku yapmaya başlar. Bir diğer olumsuz tarafı da koltuk takımını ağırlaştırır. Yani ağır kanepe yada oturma gruplar kalitelidir gibi bir ifade yanlıştır.

Döşemede kullanılacak sünger kesinlikle kaliteli olmalıdır. Hemen belirtelim ki sert sünger kalitel süngerdir ve uzun ömürlüdür diye bir kural yoktur. Süngerde önemli olan danstedir. Bu bağlamda 28 dns ve altı oturum minderinde kullanılmaması gerekir.

koltuk döşeme kumaşları

Oturma grubu yada koltuk takımlarının kumaşı için de tavsiyemiz, dokuma kumaş olmasıdır. Çünkü dokuma kumaşlar hem yıkanabilir özelliğe sahiptir hem de uzun ömürlüdür. Bununla beraber kumaş polyester olmamasına ve pamuk oranın yüksek olmasına dikkat edin.

KOLTUK DÖŞEME MODELLER İLE EVİNİZE FARKLI BİR HAVA KATIN

Her satın aldığımız üründe uzun yıllar kullanabilir özellik ararız. Ama yıllar en kaliteli ürünlerde bile yorgunluk izleri oluşturacaktır. Bu nedenle kalitesi ile sizi yarı yolda bırakmayan koltuklarınızı koltuk döşeme modelleri arasında seçimler yaparak yeni bir yüz kazandırmanız mümkün olacaktır. İskeleti aynı kalmak üzere yapılan bu kaplama işlemleri hem daha uygun fiyatlarda olacak hem de emektar mobilyalarınızı yenileyerek daha uzun yıllar kullanabilme imkânınız olabilecektir.

koltuk döşeme modelleri istanbul
koltuk döşeme modelleri istanbul

Moda renkler arasında çiçekli desenler bulunmakta sade açık renklerde kullanılan kumaşların üzerinde kullanılan çiçekli kırlentler gayet modern şekiller oluşturacaktır. Berjerlerde aynı çiçekli kumaşlarla kaplanabilmekte ve yakalanan uyum ile iç açıcı ferah mekânlar oluşturabilecektir. Koltuk döşeme modelleri arasında yeni trendler Paris yazılı, eyfel kulesi simgeli ya da Marilyn Monroe desenli kumaşlar modern anlamda öne çıkan seçenekler olmakta sade renkler tercih edilse de daha göz alıcı parlak kumaşlarda şık mekânlar için ideal seçimler olabilecektir.

Koltuk Döşeme Modelleri

Kadifemsi kumaşlarda kolay silinebilir özellikleri ile tercih edilebilmekte koltukların değişimlerinin yanında minderli koltuk takımlarınıza özel seçeneklerde yemek masasının sandalyeleri için uygun kombinler oluşturacak seçenekler de bulunabilecektir. Koltuk döşeme modelleri arasında seçimler yaparak tasarruf edebilecek ve tam da aradığınız gibi tasarımlar seçerek te beğendiğiniz modelleri çok daha ucuza mal edebileceksiniz. Evinizde farklı bir hava oluşturmak için komple eşyaları yenilemek yerine koltuk döşemlerini yenileyerek istediğiniz ferah, modern ve yenilikçi alanları elde edebileceksiniz.

Koltuk Döşeme Fiyatları

Eski koltukların yenilenmesi uzmanlık işidir, her mobilyacı koltuk yüzünü gerektiği gibi değiştiremez. Kaliteli işçilik, özgün tasarımlar ve kumaşların renk ve desenlerinin bir biri ile tamamlayıcı şekilde hazırlanarak döşemelerin yapılması gerekir. Koltuk döşeme işi ile uğraşan zanaatkarlar, yılların tecrübeleri ile el işçiliklerinin sentezleyerek ortaya müthiş sonuçların çıkmasını sağlamaktadırlar.
Yüzleri değişecek ve onarım görmesi gereken koltuklarınız evlerinizden alınarak önce bütün yüzleri soyulur, kırık dökük yerleri onarılır ve özel olarak üretilmiş kalın ve kaliteli süngerler kullanılarak koltuklarınızın yenilenmesine çalışılır. Firmamız artık online olarak da hizmet vermekte ve istekleriniz doğrultusunda en kısa zamanda koltuklarınız alarak atölyede çalışmalarına hız vermektedir. Koltuk döşeme  bizim işimizdir. Firmamız ile irtibata geçerek koltuk döşeme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Koltuk döşeme fiyatı için yapmanız gereken tek şey, sipariş vermek istediğiniz koltuğun fotoğrafını çekerek müşteri temsilcilerimize ulaştırmanız. Bunun için cep telefonu, whatsapp ve mail gibi imkanları kullanabilirsiniz.

Evinizde ve işyerinizde kullandığınız koltuklar zaman içerisinde yıpranırlar. Yıpranan koltukların döşeme bölümlerinin değiştirilmesi ve yenilenmesi ile eşyalarınızı tekrar yeni gibi kullanabilirsiniz. Döşeme Fiyatları araştırılarak hareket edilirse çok mantıklı olur. İyi bir fiyat araştırması ile ve iyi bir işçilik ile koltuk takımınızı yenileyebilirsiniz.

döşeme fiyatları

Koltuk Döşeme Fiyatları

Koltuk takımlarında kullanılacak kumaş fiyatları farklıdır. Kalitesine göre değişkenlik gösterir, kaliteli bir kumaş istiyorsanız doğal olarak fiyat artacaktır. Döşeme Fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun, sonuçta koltuk takımınız yeni gibi olacak. Yeni bir takıma yüksek bir fiyat vermektense yenileme yapmak çok daha akıllıca olacaktır.

Koltuk Döşeme Fiyatları internet ortamından araştırılacağı gibi piyasaya çıkarak ta araştırılabilir. Ancak en güzeli internet fiyat araştırması yapmak olacaktır. Metre fiyatına ve kullanılacak kumaşın kalitesine göre tahmini bir fiyat çıkarabilirsiniz.

koltuk doseme

Çeşitli yerlerde bu konuda usta haline gelmiş işyerleri vardır. Buralarda takımlarınızı yeni gibi bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde hem evinizin havası değişir hem de eşyalarınızın ömrü uzar.

Öncelikle doğru kumaşı bulmanız çok doğru olacaktır. Döşeme Fiyatları işçiliğe göre ve kumaşın kalitesine göre değişir. Önemli olan en doğru kumaşı ve en iyi ustayı bulmak diyebiliriz. Bunun için internetten rahatlıkla araştırma yapabilirsiniz ve fiyat öğrenebilirsiniz. Örnek verecek olursak 300 liraya da koltuk döşeme olabilir 3.000 TL’ye de koltuk döşeme olabilir. Metresi 30 tl olan bir kumaş ile metresi 5 tl olan koltuğun yüz değiştirme fiyatı, yada kaplama fiyatı aynı olmaması gerekiyor.

Döşeme Fiyatları kullanılan kumaşa göre değişiklikler gösterir, sizin takımıza en uygun kalitede kumaşı bulmak tabiî ki en güzeli olacaktır. Ancak bunun için araştırma yapmak gerekir. Kotluklar zaman içerisinde mutlaka yıpranırlar , renkleri solar ve tekrar yenilenmesi gerekir.Fazla yıpranmadan müdahale edilirse çok daha güzel olur.

Eskiyen koltuk takımlarını çok fazla bedel ödeyerek yenilemek yerine uygun rakamlar vererek yeni hale getirebilirsiniz. Bunun için iyi bir araştırma yaparak kaliteyi en iyi şekilde yaşayabilirsiniz.

koltuk-doseme

 

Döşenecek süngerlerin en kalitelisini kullanıyoruz, el işçiliğimize diyecek söz bulamayacaksınız, kumaş tercihlerimizde kir tutmayan ve son moda renk ve desenlerden oluşmuş kumaşlar olmaktadır. Koltuk döşeme sanattır ve ancak zanaatkarlar tarafından yapılmalıdır, koltuklarınız bizimle çok farklı olacak ve evleriniz şenlenerek hareket ve canlılık kazanacaktır. Koltuk döşeme kumaşları için kartelalarımızı görmelisiniz.

Standart Koltuklara Göre Fiyatlar

Tekli koltuk: 750 TL

Çiftl koltuk: 1400 TL

Üçlü koltuk: 2000 TL

Takım fiyatı: 3000 TL

Koltuk döşeme fiyatları konusunda daha detaylı bilgi almak ve diğer detaylar için bizimle irtibat kurmanızı tavsiye ederiz.

Koltuk Döşeme Kumaşları

Farklı kumaş modellerimizi görmek için firmamızı ziyaret ederek yüzlerce kumaş modeli arasından seçim yapabilirsiniz.

Evlerimizde ve yaşam alanlarımızda kullandığımız mobilyaların kumaşları özenle seçilip uygulanmaktadır. Koltuk döşeme kumaşları tercihi yapılmadan önce koltuğun uygulanılacak alnın belirlenip bu anala olan uyumuna göre yapılmalıdır. Üretilen bu kumaşların kullanım amaçları çok fazla olmaktadır. Koltuklar haricinde birçok mobilya ve dekorasyon ürünlerinde de kullanılabilmektedir. Yaşam alanlarımızda bulunan mobilyaların tasarımlarında kullanılacak olan kumaşların belirlenmesi imal edilen mobilyanın kalitesini ortaya koymaktadır.

Bu mobilyaların kalite faktörü kullanılan malzeme ile belirlenmektedir. Koltuk döşeme kumaşlarıyapısında bulunan çeşitli şekiller ve objeler ile daha farklı ya da daha modern görüntüler yakalayabilirisiniz. Farklı şekillere sahip olan kumaş sınıflarının değişkenliği mobilya tasarımcılarına üzerinde çalışmaları için yeni fikirler oluşturmalarında ve kullanıcı isteklerine bağlı olarak özel tasarımlar üzerinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Dekorasyon ürünlerinde doğru kumaş kullanımı tasarımcıların hafif lüks fakat dayanıklı ürünlerin kullanılması ile üretilen malzemenin dayanıklılığı ve kullanım süresini uzatmış olursunuz. Bu üretilen ürünlerde kullanım tercihini arttırmaktadır.

Koltuk döşeme kumaşları

Koltuk üretiminde kullanılan kumaş malzemesinin bu ürünün kalitesini ne kadar  etkilediğini anlamak için bu konuda bazı temel tasarım kurallarını bilmemiz gerekmektedir. Koltuk döşeme kumaşları bazen bizler için çokta önem arz etmese de kullanım süresi ilerlediği dönemde en çok bizlere rahatsızlık vermektedir. Mobilya tasarımında görsellik ve fonksiyonel olmak üzere üretilen ürünler ikiye ayırabiliriz. Bu mobilyaların üretiminde kullanılan kumaşlar modanın oluşturulmasında büyük katkısı vardır.

İstanbul sınırları içinde hizmet verdiğimiz koltuk imalatı ve koltuk döşeme hizmetinin yanında her türlü koltuk tamiri hizmetlerimizi başlıca aşağıdaki başlıklarda sıralamamız mümkündür:

1. Ev ve iş yerlerinde kullanılan her türlü koltuk modelleri, koltuk takımları, köşe koltuk modelleri

2. Kanepe (çekyat, berjer, jozefin, sedir ve şark köşesi döşeme ve tamiratı

3. Özel tasarlanmış koltuk modelleri

4. Sandalye çeşitleri


Marmara Koltuk Koltuk Tamiri ve koltuk imalatı konusunda Nasıl Hizmet Veriyor?

Öncelikle ve başlıca olarak Koltuk ve kanepe Döşeme (kumaş değişimi ve kaplama)
Koltuk Tamiri (Kullanımı mümkün olmayan yada irili ufaklı tamirler gerektiren koltuklar için koltuk tamiri)
Koltuk İmalatı (Her türlü koltuk modelini sipariş verebilirsiniz)
İş yeri ve Ofis Koltukları döşeme ve Tamiri, kumaş değişimi.

Marmara Koltuk İstanbul’da hizmet vermekte olan 20 yıllık deneyim ve tecrübeli ustaları ile yapmış olduğu bütün işlerinde garanti vermektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız İstanbul’un bütün ilçelerine hizmet vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey bize ulaşmanız. Döşeme yada tamir yapılacak koltuk modelinizin bir örneğini bize mail atarsanız size telefon yada mail ile de bilgi verebiliriz. Evinizde görmekten sıkıldığınız ve eskimiş kumaşları ile görüntü kirliliği yapan koltuk takımlarınıza usta eli değme zamanı gelmiş demektir.

Koltuk döşeme hizmeti verdiğimiz ilçeler aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Adalar ilçesi,
Arnavutköy ilçesi,
Ataşehir ilçesi,
Avcılar ilçesi,
Bağcılar ilçesi,
Bahçelievler ilçesi,
Bakırköy ilçesi,
Başakşehir ilçesi,
Bayrampaşa ilçesi,
Beşiktaş ilçesi,
Beykoz ilçesi,
Beylikdüzü ilçesi,
Beyoğlu ilçesi,
Büyükçekmece ilçesi,
Çatalca ilçesi,
Çekmeköy ilçesi,
Esenler ilçesi,
Esenyurt ilçesi,
Eyüp ilçesi,
Fatih ilçesi,
Gaziosmanpaşa (GOP)ilçesi,
Güngören ilçesi,
Kadıköy ilçesi,
Kağıthane ilçesi,
Kartal ilçesi,
Küçükçekmece ilçesi,
Maltepe ilçesi,
Pendik ilçesi,
Sancaktepe ilçesi,
Sarıyer ilçesi,
Silivri ilçesi,
Sultanbeyli ilçesi,
Sultangazi ilçesi,
Şile ilçesi,
Şişli ilçesi,
Tuzla ilçesi,
Ümraniye ilçesi,
Üsküdar ilçesi,
Zeytinburnu ilçesi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.