En iyi bebek yatağı markası

107 defa okundu 1 defa yorumlandı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Bebekler için uyku ilk 12 ay için çok önemlidir. Bu süre içerisinde bebeğin gelişimi sağlanacağı için tercih edilen yatak ve markasına dikkat edilmelidir. Tercihinizi yapmadan önce size uygun olan yatağı bulmanız gerekiyor. Ardından en iyi bebek yatağı için marka tercihinizi yapmanız daha kolaydır.

Öncelikle piyasada üç farklı tipte bebek yatağı bulunmaktadır. Visko, pamuk ve bambu yataklar piyasada sunulan yatak tipleridir. Bunlar arasında visko olanlar uzmanlar tarafından tercih edilmez. En çok tercih edilen yaysız sünger yataklardır. Sadece yatağın içi değil aynı zamanda dış yüzeyi ve kullanılan mekanizmada çok önemlidir. Bu yataklarda içindeki mekanizmaya bakarak ikiye ayrılmaktadır. Süngerli ve yaylı yatak çeşitleridir. Yaylı yataklar iyi gibi dursa da gerekli incelemeler yapıldığında sorun teşkil ettiği ortaya çıkarılmıştır. Henüz tam gelişimini tamamlamayan bebeklerde yayların omurgaya zarar vermesinden dolayı bu tercih edilmesi kabul edilmiyor. Sünger yataklar tercih edilmesi en çok tavsiye edilen yatak tipidir. Ancak ucuz ve kalitesiz sünger yataklar sağlıksız olmasından dolayı kabul edilmiyor. Sünger yataklarında birbirinden farklı olan sertlik düzeyleri vardır.

Tercih edeceğiniz bebek yatağı süngerden olmalı ancak tavsiye edilen değerlere çok dikkat edilmelidir. Dansite değerinin 22-28-32 olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kalınlığın 10 cm olması da çok önemlidir. Bu konuda piyasa da sadece sünger yatak sunan çok model olmadığını bilmelisiniz. Firmamız tarafından kaliteli dokuma kumaşlardan yapılan sünger yataklar oldukça sağlıklıdır. Fermuarlı olduğu için yıkanabilir.

En iyi bebek yatağı nasıl olmalı sorusunun cevabını artık biliyorsunuz. Full ortapedik içinde sünger bulunan yataklar bebekler için çok doğru tercihler olarak karşınıza çıkacaktır. Tabi talep ettiğiniz yatak çeşidi birçok marka tarafından sunulmaktadır. Ancak fiyat aralıkları farklı olabiliyor.

Bu konuda firmamız Marmara Koltuk en iyi bebek yatağı imalatı yapan firmalardan biri olduğun unutmayın. Bunun sebebi, ürettiğimiz bebek yataklarında süngerden başka herhangi bir yay yada metal aksam bulunmuyor. Bununla beraber süngerin dış kısmı elyaf ile kaplıdır. Kullandığımız kumaş ise piyasada çokça bulunan polyester-naylon yatak kumaşlarından değil pamuklu yada keten kumaşlardandır. Fermuarlıdır ve yıkanma özelliğine sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Katlanabilir Şezlong Minderi Kılıfı ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

REKLAM REKLAM
Yorum Yaz

1 Yorum
  • sedatCevapla

    10*70*190 cm 2 adet 32 dansite sünger fiyatı nedir. Kargo üçreti ne kadar tutar. Kolay gelsin.

    Şub 23, 2018 16:49